Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jüri Ratas: haridusministri vene koolide eestikeelsele õppele üleviimise plaan on üks suur ebarealistlik silt ja keskerakond seda ei toeta

-
21.12.2021
Sõbrad juba teavad…

Riigikogu ja keskerakonna esimees Jüri Ratas väidab, et haridusministri Liina Kersna poolt väljakuulutatud plaan viia vene koolid 2035. aastaks eesti õppekeele ei ole realistlik. Tõlge vene keelest:

„See on üks suur silt (вывеска). Selle sildiga pole midagi peale hakata seni, kui me ei vasta küsimusele – milles seisneb ülemineku sisuline osa,“ ütles Jüri Ratas rus.err-ile. Sellest intervjuust haaras kohe kinni Kremli häälekandja Sputnik.

Jüri Ratase arvates peab nõndanimetatud üleminek nägema esmajärjekorras ette kvaliteetset eesti keele õpet. „Meil Eestis on erinevaid koole. Eesti ja vene õppekeelega, juudi kool. Eesmärk peab seisnema selles, et sõltumata konkreetse kooli õppekeelest peab eesti keele õpetamine olema väga heal tasemel.“

Jüri Ratas lisas, et tema erakond ei toetanud ja ei toeta Eesti kõigi asutuste üleviimist eesti õppekeelele mingiks konkreetseks aastapäevaks.

Selline oma partnerile vastutöötamine, ja veel teises keelekeskkonnas, tuli tuttav ette. Ivan Krõlov teenis Liivi-, Eesti- ja Kuramaa sõjaväekuberneri sekretärina ja külastas Tallinna 1802 ja 1824. aastal. Pole ime, et mees kirjutas oma kuulsa valmi „Luik, haug ja vähk“:

Luulekene luule-lindu

Kiskus koormat taevasse,

Haug, see võttis hinge rindu,

Kiskus vete vöödele,

Vähk aga tassis tagasi –

Koorm ei liikund paigastki!

Ivan Makarov