Justiitsminister Maris Lauri ähvardab: vaenukõneseadus tuleb, kinni kuni kolmeks aastaks

Eesti,
- Updated
Justiitsminister Maris Lauri justkui allkirjastaks seadust, millega päästetakse gestaapo valla – liberaalset poliitikat kritiseerida ei tohi.

Justiitsminister Maris Lauri ütles Postimehe erisaates «Minister risttules», et valisus võtab vaenukõne eelnõu uuesti päevakorda. “Vihakõne, täpsemalt vaenukõne seadus ikkagi tuleb,” kinnitas minister.

Reformierakond üritas juba mullu vastava eelnõuga vaenukõne kriminaliseerida, aga sellest ei tulnud midagi välja ja nüüd minnnakse uuele ringile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lauri kirjeldab ka seda, mida nad vaenukõneks kvalifitseerida tahavad: “Kui keegi kutsub oma sõnadega üles teatud inimesi ründama sellepärast, et nad kuuluvad teatud gruppi, mida nad muuta ei saa. Nad on näiteks naised, eakad, kuuluvad mingisse rahvusesse või usulisse gruppi.”

Huvitav on Lauri täpsustus Postimehes: kui selle tagajärjel toimub rünnak, peksmine või tapmine. “Euroopas eeldatakse seda, et kui on tegemist kriminaalse olukorraga ja vaenukõne toob kaasa tõsised tagajärjed, siis on võimalik ka kriminaalkaristus. See karistus võiks olla üks kuni kolm aastat,” loeb ta ette Brüsseli käsulauad.

Tundub, et Lauri ei saa aru, mida tema ja Kaja Kallas üldse teha tahavad. Üleskutse rünnata ja sellele järgnenud tegevus on juba praeguse karistuseadustiku järgi keelatud ja karistatav.

Karistuseadustiku § 151. Sotsiaalse vaenu õhutamine

Tegevuse eest, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele või vägivallale seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste veendumuste, varalise või sotsiaalse seisundiga, – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

§ 113.  Tapmine

Teise inimese tapmise eest – karistatakse kuue- kuni viieteistaastase vangistusega.

§ 118.  Raske tervisekahjustuse tekitamine – karistatakse nelja- kuni kaheteistaastase vangistusega.

Reformarite eesmärk on pigem luua olukord, kus iga ütluse võib kvalifitseerida vaenukõneks ja selle eest karistamist nõuda – seejuures pole kusagil paika pandud, mis vaenu- või vihakõne tegelikult on. Kas näiteks “Ma ei taha pagulasi siia, meie, eestlaste kodumaale!” on rünnak migrantide vastu? Lääne-Euroopa praktikas paraku juba on. Nagu ka traditsioonilise perekonna kaitsmine, mida käsitletakse rünnakuna geide vastu.

Reformierakonna ja Keskerakonna algatus on suunatud poliitiliste represseerimiste seadustamisele – nagu paljudes Lääne-Euroopa riikides, tahetakse “vaenukõneseadusega” vaigistada neid, kes astuvad välja massimigratsiooni, nn euroopalike väärtuste, sealhulgas ka geiagenda impordi, multikultuursuse ja globalismi vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused