Justiitsminister Raivo Aeg: kahetsen, et komisjon valis Mikk Pärnitsa statuuti rikkudes auhinnasaajate sekka

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Justiitsminister Raivo Aeg Riigikogus. Pilt on illustratiivne.

Justiitsminister Raivo Aeg avaldas sotsiaalmeedias kahetsust Mikk Pärnitsale vägivallaennetuse eest tunnustuse jagamise osas.

“Eile pälvisid vägivallaennetuse auhinna kaheksa inimest. Komisjoni poolt välja valitud inimesed on ühel või teisel moel aidanud kaasa inimkaubanduse ja naistevastase vägivalla ennetamisele. Eile aga pidin ma auhindade üleandmisel kuulma mulle täiesti vastuvõetamatut Mikk Pärnitsa sõnavõttu, milles ta väitis, et traditsiooniline perekond on vägivallapesa ja lapsele kõige ohtlikum koht. Sellised räiged sildid ja süüdistused on täiesti vastuvõetamatud ja lubamatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peaaegu kõik meist on kasvanud peres, kus on ema ja isa. See traditsiooniline perekond on enamike inimeste jaoks turvapaik – koht, kus saab jagada enda muresid ja mõtteid, tunda rõõmu ja saada täiskasvanuks.

Tõsi, on perekondi kus lapsi, emasid (ka isasid) väärkoheldakse. Kuid kas on õiglane laiendada seda mudelit tervele ühiskonnale? Kui üks roolijoodik teeb avarii, mille tõttu hukkuvad süütud inimesed siis kas see tähendab, et kõik autojuhid on mõrvarid? Muidugi mitte!

Perekonna ja ühiskonna alustalade ründamine pidulikul üritusel, kus tunnustatakse neid, kes on panustanud selle nimel, et Eesti ühiskond oleks turvalisem ja parem paik, heidab varju kõigile auhinnasaajatele. Ma mõistan sellise käitumise täielikult hukka ja kahetsen, et komisjon valis Mikk Pärnitsa auhinnasaajate sekka.

Kohutavad inimesed võivad teha häid asju, kuid paraku teevad nad ka kohutavaid asju.

Ma usun, et Pärnitsat vägivallaennetuse auhinna vääriliseks pidanud komisjon hindas tema ja Marianne Ubalehti panust seksuaalse ahistamise ja naistevastase vägivalla teadvustamise osas ühiskonnas. See on kahtlemata oluline, kuid see ei vabasta teda vastutusest käituda lugupidavalt ning ammugi mitte ei vabasta see teda hoidumast vägivallast Eesti perede vastu.

Pean vajalikuks selguse huvides lisada, et Mikk Pärnitsale on vägivallaennetuse auhind antud statuuti rikkudes. Auhinna statuut näeb ette, et komisjon esitab auhinnasaajad ministrile kinnitamiseks, aga seda ei ole tehtud. Ma ei ole allkirjastanud käskkirja Mikk Pärnitsale vägivallaennetuse auhinna andmiseks ja seetõttu on ka otsus talle auhinna andmise kohta tühine.

Justiitsminister pole kunagi sellist otsust teinud. Komisjon lihtsalt rikkus auhinna statuuti ja otsustas Pärnitsale auhinna anda ilma ministri käskkirjata. Kahjuks ei olnud ma auhindu üle andes teadlik, et statuuti on rikutud ja avastasin selle rikkumise alles tagantjärgi. Mõistan sellise õigusvastase tegevuse loomulikult hukka, nõuan komisjoni tööd juhtivatelt ametnikelt selgitust ja võtan tarvitusele abinõud, et selline olukord enam ei korduks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused