Jutt EL-i liikmesriikide nõusolekust siduda eelarve mingite õigusriigi põhimõtetega ei vasta kuidagi tõele

Rubriik Eesti On
©UU
Soov siduda eelarve ehk rahastus mingite “euroopalike väärtustega” lõhnab väga NSV Liidu järele.

ERR levitas juba pühapäeval libauudist nime all “EL-i liikmed on nõus siduma eelarve õigusriigi põhimõtetega”, mille pole mingit alust peale vasakpoolse Soome peaministri Antti Rinne isikliku arvamuse.

Soome peaminister Antti Rinne ütles pühapäeval, et ükski Euroopa Liidu liikmesriik, nende seas Ungari ja Poola, ei ole otseselt vastu ühenduse finantsraamistiku sidumisega õigusriigi põhimõtete järgimisega liikmesriikides.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti pole veel kujundanud lõplikku seisukohta ettepaneku suhtes, mille järgi seotakse Euroopa Liidu (EL) finantsraamistik õigusriigi põhimõtete järgmisega liikmesriikides, vahendas ERR-i uudisteportaal välisminister Urmas Reinsalut.

Reinsalu märkis esmaspäeval lühiintervjuus, et tema andmetel pole liikmeriigid selles küsimuses veel kokkuleppele jõudnud ning et Euroopa Komisjonis hakatakse seda küsimust koos finantsperspektiividega alles arutama.

Eesti ei ole oma seisukohta selle ettepaneku suhtes veel kujundanud, märkis välisminister. “Eesti seisukoht kujundatakse, kui selgub, milline see ettepanek saab lõplikult disainitud,” ütles Reinsalu.

Reinsalu märkis, et varem oli komisjoni taolise ettepaneku osas tõsiseid juriidilisi probleeme, mille tõi välja Euroopa Nõukogu õigusteenistus.

“Seal oli küsimus, kas see pädevusruum, mis seal tekib nende rahaliste kärbetega, raha blokeerimisega, kas seda on võimalik aluslepingust nii tuletada,” rääkis minister.

Reinsalu hinnangul tuleks eri valdkondade sidumist hoolikalt kaaluda. “Kas tasub panna raha väljamaksed ja muid küsimusi nii kokku – siin tuleb enne üheksa korda mõõta ja üks kord lõigata. Junckeri komisjoni poolt on omal ajal õhku pandud, et näiteks need riigid, kes ei võta pagulaskvootide alusel endale pagulasi vastu, siis neile peale panna mingid rahalised maksed või koormised – selles osas olen ma küll jäigalt eitaval seisukohal,” lausus ta.

Reinsalu ütles, et arutelud ettepaneku üle kestavad ka järgmisel aastal. “Uus komisjon astub ametisse ja eks need arutelud võivad järgmise aasta jooksul kesta,” ütles ta. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused