Kadri Paas: kinnisvaramaksu kehtestamine õhutaks klassiviha

Eesti,
Kadri Paas, Mart Helme
©Kalev Lilleorg
Kadri Paas, Mart Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) majandustoimkonna liige ja endine ajakirjanik Kadri Paas peab reformierakondlase Siim Kallase pakutud kinnisvaramaksu ideed kinnisvaraomanike niigi kõrget maksukoormust arvestades ebaõiglaseks ja klassiviha õhutavaks.

“Teatud piirkondades ja tingimustel peavad korteri- ja majaomanikud tasuma niikuinii maamaksu, ja mitte vähe. Sageli on oma kodu ostetud aastatepikkuse pangalaenuga, mis ühtlasi tähendab ka intressimakseid,” ütles Paas partei pressiesindaja teatel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Seniseid valitsused on hoolitsenud järjepidevalt selle eest, et kodulaenu intressitagastus on aina vähenenud ehk laenamine on läinud pidevalt kallimaks ja seetõttu võimalik niigi ainult keskmisest jõukamatele inimestele. Pealegi, krediidiga kinnisvara ostmisega kaasneb omakorda kohustus see kindlustada. See on järjekordne ja sugugi mitte pisike kulu,“ ütles Paas.

“Erinevaid maksuideid välja pakkudes peaks arvestama, et protsentide sinna-tänna liigutamine ei ole lahendus, vaid vahend millegi saavutamiseks. Mida soovib Viimsi vallavanem [Siim Kallas] kinnisvaramaksu kehtestamisega saavutada, jääb hämaraks. Ükski maks ei saa olla pelgalt karistava ja klassiviha õhutava eesmärgiga. Maksusüsteem peab olema terviklik, aga Eestis on viimase kümnendi jooksul toimunud pidev maksudega rapsimine. Seetõttu töötabki EKRE välja Eesti majanduse taas kasvule kergitava, iivet ja Eesti ettevõtlikke inimeste töökust ning initsiatiivikust toetava majandus-ja maksuprogrammi, mille üks osadest ei ole kindlasti järjekordse uue maksu sisseseadmine,” rääkis Paas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused