Kahte paduliberaalist eurosaadikut kahtlustatakse oma valimiskampaania vales rahastamises

Eesti,
©Scanpix
Korduvkasutusega eurosaadikud Andrus Ansip ja Yana Toom koos Kaja Kallasega.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tahab Andrus Ansipilt ja Yana Toomilt teada, kas nende sponsoreeritud reklaami eest on tasunud Euroopa Parlamendi ALDE fraktsioon.

Üle-euroopalise määruse kohaselt ei tohi EL-i raha kasutada riigisisesteks europarlamendi valimiskampaaniateks, seda ei erakondade ega kandidaatide tasemel.

“Toetudes seni teadaolevale infole ja Eestis kehtivale erakonnaseadusele saab ALDE poolt Teie reklaami eest tasumist käsitleda kui võimalikku erakonnaseaduse rikkumist, mis seisneb juriidilise isiku poolt tehtud annetuses,” vahendab Delfi ERJK kirju eelnimetatud saadikutele.

Erakonnaseaduse kohaselt on see keelatud ja selline annetus tuleb annetajale tagastada ehk sisuliselt hüvitada kulutused tehtud reklaamile.

Nüüd tuleb kahel saadikul komisjonile aru anda, et selguks, kuidas rahastamine tegelikult käis. Võimalik, et seadust polegi rikutud, vaid miski on jäänud aruannetes selgitamata, kuid kahtlustused on Toom ja Ansip endale igal juhul kaela tõmmanud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused