Kahte paduliberaalist eurosaadikut kahtlustatakse oma valimiskampaania vales rahastamises

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Korduvkasutusega eurosaadikud Andrus Ansip ja Yana Toom koos Kaja Kallasega.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) tahab Andrus Ansipilt ja Yana Toomilt teada, kas nende sponsoreeritud reklaami eest on tasunud Euroopa Parlamendi ALDE fraktsioon.

Üle-euroopalise määruse kohaselt ei tohi EL-i raha kasutada riigisisesteks europarlamendi valimiskampaaniateks, seda ei erakondade ega kandidaatide tasemel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Toetudes seni teadaolevale infole ja Eestis kehtivale erakonnaseadusele saab ALDE poolt Teie reklaami eest tasumist käsitleda kui võimalikku erakonnaseaduse rikkumist, mis seisneb juriidilise isiku poolt tehtud annetuses,” vahendab Delfi ERJK kirju eelnimetatud saadikutele.

Erakonnaseaduse kohaselt on see keelatud ja selline annetus tuleb annetajale tagastada ehk sisuliselt hüvitada kulutused tehtud reklaamile.

Nüüd tuleb kahel saadikul komisjonile aru anda, et selguks, kuidas rahastamine tegelikult käis. Võimalik, et seadust polegi rikutud, vaid miski on jäänud aruannetes selgitamata, kuid kahtlustused on Toom ja Ansip endale igal juhul kaela tõmmanud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused