Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitseliidu vormiriietuse kandmine poliitilises reklaamis on taunitav

-
26.01.2023
Valimisreklaam, Üllar Saaremäe

Kuigi Kaitseliit apoliitilise organisatsioonina üldiselt taunib vormiriietuse kasutamist valimisreklaamides, ei takista see Isamaasse kuuluvat endist teatrijuhti Üllar Saaremäe sellega end Riigikokku tagasi valima meelitamast.

Kaitseliitu kuuluva Üllar Saaremäe vormiriietuses majasuurune valimisreklaam laiutab Rakvere kesklinnas endise ostukeskuse fassaadil.

See teema kerkib aeg-ajalt valimiste eel ikka esile ning on tekitanud erinevaid arvamusi.

Kaitseliidu peastaap on avaldanud arvamust, et Riigikogu valimistekampaania plakatil Kaitseliidu vormis poseerimine on taunitav. Mõned kohalikud malevapealikud aga pole probleemiliiga tõsiseks pidanud.

Üldiselt on arvamus, et poliitikasse pürgivad või seal osalevad kaitseliitlased võivad end selle organisatsiooni esindajana küll esitleda, küll aga ei pea Kaitseliit õigeks osalemist vormiriietuses poliitilist meelsust väljendavatel üritustel, demonstratsioonidel ja muudel taolistel juhtumitel, sealjuures reklaamplakatitel.

Kaitsevägi on kinnitanud lausa konkreetsed reeglid, kus seisab: vormiriietuse kandmine ei ole lubatud meelsust väljendavatel meeleavaldustel ja üritustel, mis võivad diskrediteerida kaitsejõude.