Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitseministeeriumi kantsler Pence`i visiidist: otsused tehakse alati kinniste uste taga

-
01.08.2017
Laadime sisu...

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov sõnas ETV uudistesaates “Aktuaalne kaamera”, et USA asepresident Mike Pence ütles oma visiidi ajal ära kõik olulisemad sõnumid, mida Eesti kuulda tahtis.

Vseviov tõi esile olulisemad sõnumid Pence’i kõnest, nagu Ameerika pühendumus transatlantilistele suhetele, mis tähendab, et Trumpi ametisseastumise kõnes lausutud “Ameerika kõigepealt” ei tähenda, et Ameerika üksi; et USA on pühendunud NATO-le ja kollektiivkaitsele ning kolmandaks, et Pence kiitis põhjalikult Eestit, tuues meid eeskujuks teistele NATO liitlastele nii kaitsekulutuste kui küberedulugude pärast. “Kõik need kõige olulisemad sõnumid meile ja tegelikult ka laiemale maailmale,” ütles Vseviov.

Vseviov selgitas, et mingeid olulisi otsuseid sellele visiidile oodata ei maksa, sest otsused tehakse alati kinniste uste taga ja avalikud kõned ja visiidid, vastupidi, väljendavad eelnevalt tehtud olulisi otsuseid. Selliseks otsuseks nimetas ta NATO liitlasvägede kasvanud kohaloleku Eestis.

Samuti hoiatas Vseviov, et olukorda, kus saaks öelda, et kogu julgeolekutöö on tehtud ja kõik on saavutatud, ei saabu Eesti jaoks kunagi – liitlassuhted ja koostöö peavad kogu aeg jätkuma ja edasi arenema.

ERR/UU