Kaitseministeeriumi uus kantsler: „Riigi kaitsmine ei ole kaitseministeeriumi mure“

Eesti,

Eile ametisse astunud kaitseministeeriumi uus kantsler Kusti Salm esines täna hommikul Vikerraadio eetris olnud intervjuus ootamatu mõtteavaldusega.

Kõneldes “Vikerhommiku” saatejuhtidega peamiselt kaitseväeorkestri ja kaplanaadi laialisaatmisest, ütles Salm intervjuu 6. minutil sõnaselgelt: „Riigi kaitsmine ei ole kaitseministeeriumi mure“.

Tõsi, mees ütles selgituseks, et: „Me elame teadmises, et see on kõikide Eesti inimeste huvi“.

Aga äkki ei olnud tegemist halva sõnastusega? Võib-olla lobises uus kantsler kogemata välja midagi sellist, mida paljud sõjanduseksperdid on ammu kahtlustanud – kaitseministeerium ei ole huvitatud tegelikust Eesti kaitsevõime tõstmisest, kuivõrd kõik panused pannakse NATO-le heidutusele. See tähendab, et konflikti korral loodetakse liitlaste abile.

Usk NATO heidutuse doktriini seletab ka, miks ei taha ministeerium ja sellele alluv kaitseväe praegune juhtkond välja ehitada õhukaitset ning miks kirjutas võimuliit riigi eelarvestrateegiasse sisse kaitseväe rahastamise järk-järgulise vähendamise, eirates täielikult maailma julgeolekuolukorda.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused