Kaitsepolitsei jälgis abilinnapea Sarapuu tegemisi juba aastaid

Eesti,
- Updated

Uute Uudiste andmetel jälgis kaitsepolitsei (kapo) Tallinna keskerakondlasest abilinnapead Arvo Sarapuud juba 2014. aasta lõpust, mil Ärilehes ilmus artikkel “Abilinnapea Sarapuu endine alluv võitis linna hanke ülimadala hinnaga”. 

Pärast selle Ärilehe loo ilmumist hakkasid vastuluurajad keskerakondlase tegemiste vastu teravamat huvi tundma ja andmeid koguma. See, et tänavu 1. märtsil algatati viimaks ametlik kriminaaluurimine, oli lihtsalt kohtukõlbulike tõendite vormistamise küsimus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaitsepolitsei üks ülesandeid on Eesti viie suurema linna korruptsioonimaiguliste tehingute ja hangete jälgimine ja uurimine. Tallinnas toimuva jälgimiseks on kaitsepolitseis eraldi osakond.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna prügiäri kriminaalasja raames Arvo Sarapuu kinni neljapäeva hommikul. Samal päeval astus Sarapuu Tallinna abilinnapea kohalt tagasi.

Kaitsepolitseiamet ja riigiprokuratuur menetlevad alates tänavu 1. märtsist kriminaalasja, mille raames esitati 25. mail Tallinna abilinnapeale Arvo Sarapuule kahtlustus teadvalt toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses.

Lisaks kahtlustatakse kahte meest suures ulatuses toimingupiirangu rikkumisele kaasaaitamises – need on Sarapuule kuuluva ATKO juhatuse liige ja Sarapuu väimees Margo Tomingas ning osaühing Baltic Waste Management omanik ja juht Kaido Laanjärv.

Kõik kahtlusalused pääsesid kinnipidamise päeva õhtul vabadusse, kuna riigiprokuratuur ei taotlenud nende vahistamist.

UU

Viide:

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused