Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitseväe juhataja ei nõustu rahandusministri väidetega kaitsekulutuste kohta

-
20.05.2024
Kõued on tegelikult pikaajaline projekt.
© UU

Kui peaminister Kaja Kallas vastab Riigikogu infotunnis küsimustele maksutõusude kohta, siis rõhutab ta peaaegu alati, et seda on vaja kaitsekulutusteks – kuigi rahandusminister Mart Võrklaev on tunnistanud, et maksurahad lähevad “igale poole” ehk siis eelarveaukude kinnitoppimiseks. Nüüd lükkab need valed ümber mees, keda ei saa pidada valitsuse vastaseks ja opositsiooni sõbraks.

ERR vahendab: “Kaitseväe juhataja Martin Herem kommenteeris rahandusminister Mart Võrklaeva väljaütlemisi riigieelarve kohta ning ütles, et eksitav on väita, et kaitsekulusid on tõstnud vaid praegune valitsus ja et kehv riigieelarve seis on põhjustatud kaitsekulude kasvust.

“Tahan ära klaarida mõned väljaütlemised kaitse-eelarve kohta, mis on minu arvates eksitavad ja tekitavad mulje, nagu maksutõusud, kärped ja muud eelarvega seotud küsimused on põhjustatud ainult kaitsekulude tõusust,” kirjutas Herem sotsiaalmeedias.”

Peaminister Kaja Kallas, kaitseminister Hanno Pevkur ja rahandusminister Mart Võrklaev üritavad pidevalt luua muljet, nagu oleks just nemad teinud ära suure töö kaitsevõimekuse tõstmiseks, kuid paraku ei paista kaitsekulutuste prioriteetsus kusagilt välja. Riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees Leo Kunnas on öelnud, et riigikaitses on ära tehtud vaid miinimum, tõeliselt arvestatava tulemuseni on pikk maa minna. Peaminister Kaja Kallas lükkas tagasi ka EKRE sõjaväelasest saadiku Alar Lanemani ettepaneku panna rohepööre pausile ja keskenduda Ukraina sõja valguses kaitsekuludele.

Kahtlemata teeb praegune valitsus üht-teist kaitseküsimustes ära, kuid seda peaks Venemaa agressiivsuse taustal tegema mistahes valitsus. Erilist indu kaitsevõimekuse tõstmisel praegune valitsus ei näita, pigem kasutatakse kaitsevajadust ära, et maksukoormist veelgi kergitada. Iga kord, kui järjekordne maksutõus jutuks tuleb, räägitakse kaitsekulude tõstmise vajadusest, tegelikult saavad raha “majanduse säilenõtkuse uurijad”, kultuuriministeeriumi projekt “Kultuurilise mitmekesisuse valdkonna visuaalse identiteedi loomine” ja muud asendustegevused.

Lisaks on kaitsekulutuste planeerimine väga pikk protsess ja täna kohale jõudvad relvad on ilmselt eelmiste valitsuste tellimus ja rahastus.

Uued Uudised