Kaitseväe laotöötaja toimetas kuude kaupa relvaosi mustale turule

Eesti,
- Updated
ya84723846

Kaitseväe laotöötaja toimetas kuude kaupa relvaosi mustale turule, vahendab BNS neljapäevast Eesti Päevalehte.

Grupeeringu tegevus leidis lõpu, kui relvaärikad hakkasid interneti kaudu otsima erilist relvapinki. Õigete vahenditega pole deaktiveeritud relvade laskekõlblikuks tegemine võimatu. Üks kahtlustatav on korra juba relvade ebaseadusliku hoidmise eest kohtu all olnud.

Kaitseväe Tapa väeosa valmistus eelmisel kuul kõikide jõududega NATO suurõppuseks Saber Stike, mis tõi kokku üle 2000 Eesti ning liitlas- ja partnerriikide kaitseväelase.

Kaitseväes aga varjutas suursündmust inetu intsident. Kõigest mõni päev enne õppuse algust kadus tuttavate jaoks pildilt sealsamas Tapa väeosas relvade hoolduse ja remondi eest hoolitsev nooremveebel Rauno Udeküll. Teda tundvate inimeste seas hakkas levima kuuldus, et ta on vahistatud osaluse eest ulatuslikus relvaäris, mille käigus viidi väeosa territooriumilt välja relvaosi. Täpselt nii ka oli. Mitu kuud väldanud kriminaalse tegevusega on seotud kokku kuus meest.

Nüüdseks on relvaäri toimumisest saanud avalik saladus, millest Tapa väeosa töötajad küll teavad, kuid rääkida ei soovi. Vahistatutest kolm, nende seas ka Udeküll, peeti kinni juuni alguses.

Skeem ise toimis Eesti Päevalehele teadaolevalt üsna lihtsalt. Grupeeringul oli kaitseväes liige – Rauno Udeküll – , kes väeosa territooriumilt relvaosi välja toimetas. Edasi tegelesid nende realiseerimisega juba nii-öelda väljaspool olevad liikmed.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused