Kaitseväe laotöötaja toimetas kuude kaupa relvaosi mustale turule

Eesti,
- Updated
ya84723846

Kaitseväe laotöötaja toimetas kuude kaupa relvaosi mustale turule, vahendab BNS neljapäevast Eesti Päevalehte.

Grupeeringu tegevus leidis lõpu, kui relvaärikad hakkasid interneti kaudu otsima erilist relvapinki. Õigete vahenditega pole deaktiveeritud relvade laskekõlblikuks tegemine võimatu. Üks kahtlustatav on korra juba relvade ebaseadusliku hoidmise eest kohtu all olnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaitseväe Tapa väeosa valmistus eelmisel kuul kõikide jõududega NATO suurõppuseks Saber Stike, mis tõi kokku üle 2000 Eesti ning liitlas- ja partnerriikide kaitseväelase.

Kaitseväes aga varjutas suursündmust inetu intsident. Kõigest mõni päev enne õppuse algust kadus tuttavate jaoks pildilt sealsamas Tapa väeosas relvade hoolduse ja remondi eest hoolitsev nooremveebel Rauno Udeküll. Teda tundvate inimeste seas hakkas levima kuuldus, et ta on vahistatud osaluse eest ulatuslikus relvaäris, mille käigus viidi väeosa territooriumilt välja relvaosi. Täpselt nii ka oli. Mitu kuud väldanud kriminaalse tegevusega on seotud kokku kuus meest.

Nüüdseks on relvaäri toimumisest saanud avalik saladus, millest Tapa väeosa töötajad küll teavad, kuid rääkida ei soovi. Vahistatutest kolm, nende seas ka Udeküll, peeti kinni juuni alguses.

Skeem ise toimis Eesti Päevalehele teadaolevalt üsna lihtsalt. Grupeeringul oli kaitseväes liige – Rauno Udeküll – , kes väeosa territooriumilt relvaosi välja toimetas. Edasi tegelesid nende realiseerimisega juba nii-öelda väljaspool olevad liikmed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused