Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitseväelased osalesid 9. mail „meelsust väljendaval meeleavaldusel, mis võib diskrediteerida kaitsejõude“?

-
15.06.2021
“Jumala pärast, las uputavad oma Aljoša lilledesse, peaasi, et nad jälle pronksiööd ei teeks! Ka kaitseväelased erariidesse!” Pilt on illustratiivne.
© UU

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Kalle Grünthal küsis läinud nädalal Riigikogus kaitseminister Kalle Laanetilt (Keskerakond) jateenijate vormikandmise kohta 9. mail ning sai hiljem ministrilt vastuseks kirja, kust võis välja lugeda, justkui oleks kaitseväelased samuti meeleavaldusel osalenud.

Kalle Grünthal küsis: „Milline on see õigusakt, mille pealt andis Sidepataljoni ülem käsu oma alluvatele, et nad ei kannaks 9.mail kaitseväe vormi?“

„Vastavalt Kaitseväe korralduse seadusele, on ülemal, kes on tegevväelane, kes juhib temale teenistuslikult allutatud kaitseväelaste tegevust, ametikohast tulenev käsuõigus ehk õigus ja kohustus anda käske oma pädevuse piires. Kehtiva vormikandmise eeskirja kohaselt (kehtestatud Kaitseväe juhataja poolt) ei ole vormiriietuse kandmine lubatud meelsust väljendavatel meeleavaldustel ja üritustel, mis võivad diskrediteerida kaitsejõude. Seega oli küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni ülema otsus tehtud ametikoha pädevuse piires,“ seisis kaitseministri nõuniku Kristo Vaga poolt saadetud kirjas.

Siit saab üheselt välja lugeda, et vormiriietuse kandmine keelati kaitseväelastel seetõttu, et nad osalesid „meelsust väljendaval meeleavaldusel või üritusel, mis võib diskrediteerida kaitsejõude“.