Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaitsevägi õnnitles 104-aastaseks saanud sidepataljoni veterani, kes hakkas punastele vastu

-
04.01.2022
Kapral Eduard Kuuskor võitles punaste riigipöörajate vastu.
© Küberväejuhatus

Möödunud nädala lõpus pühapäeval sai 104-aastaseks sidepataljoni veteran kapral Eduard Kuuskor, kes 1940. aastal võitles Raua tänava lahingus punaväelaste vastu.

Veterani käisid õnnitlemas küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljoni ülem kolonelleitnant Taavi Otsalainen, pataljoni veebel staabiveebel Jevgeni Kuznetsov, 21. kooli õpilane Richard Raun, samuti Hiiu ravikeskuse töötajad. Lisaks pidas kaplan Jaan Nuga sünnipäevalapsele palvuse ja pühitses armulauda, edastas küberväejuhatus sotsiaalmeedias.

Muuhulgas sai Eduard Kuuskor kaitseväelastelt kingiks staabi- ja sidepataljoni uue meenemündi, olles nüüd üldse esimene selle mündi omanik. Richar Raun mängis eaka sünnipäevalapse auks kitarril kaks pala. (BNS)

Raua tänava lahinguks nimetatakse 21.–22. juunil 1940 (1940. aasta juunipöörde ajal) Tallinnas 21. Algkooli juures toimunud relvakonflikti Eesti Sidepataljoni ja NSV Liidu okupatsioonivõimu loodud nn töölisomakaitse vahel.

Kuna Raua tänava lahing oli ainus relvastatud vastupanu ilming Nõukogude okupatsiooni kehtestamise ajal, on Eesti Vabariik seda hiljem väärtustanud ning mitmele lahingus osalenule on antud Kotkaristi IV klassi teenetemärk: 2002. aastal sai selle Eduard Kuuskor, 2009. aastal Endel Kirs, Heino Laansalu ja Lembit Põldre ning 2017. aastal Eduard Meemann. 2015. ja 2016. aastal said Meemann ja Kuuskor ka Staabi- ja sidepataljoni kõrgeima autasu: pataljoni rinnamärgi. (Vikipeedia)