Kaitsevägi tunnustas Poola sõjaväelasi – vähemalt keegi muretseb liitlassuhete pärast

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Henn Põlluaas tutvub Poola sõjatehnikaga.

Eesti riik on ennast pidevalt Poolast distantseerunud, minnes kaasa Brüsseli ülekohtuste süüdistustega selle oma väärtusi hoidva maa vastu, kuigi poolakad on samas andnud oma liitlaspanuse Baltikumi kaitsmisesse – aga vähemalt Kaitsevägi on nüüd liitlasi tunnustanud.

Ämari lennubaasis teisipäeval peetud tseremoonial tunnustas õhuväe ülem brigaadikindral Rauno Sirk Poola õhuväelasi pikaajalise ja silmapaistva koostöö eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sirk omistas Kevadtormil juba seitsmendat korda osaleva SU-22 eskadrilli ülemale kolonelleitnant Grzegorz Pirogile ja hoolduslüli ülemale kolonelleitnant Andrzej Turskile õhuväe kolmanda klassi teeneteristi, teatas kaitseväe peastaabi pressiesindaja kolmapäeval.

Sirk meenutas 2014. aastal toimunud sündmusi Krimmis, mis panid aluse Balti õhuturbemissioonile ning Poola ja Eesti vahelise koostöö tugevnemisele.

„Poola oli üks esimesi väheseid riike, kes reageeris nendele sündmustele väga kiiresti,“ ütles Sirk. „Vaid paari nädalaga tegi Poola otsuse osaleda tolleaegsel Kevadtormil. Sellest ajast saati on meie koostöö aina tugevnenud, Poola on osalenud Kevadtormil igal aastal ning panustanud korduvalt ka Balti õhuturbemissiooni.“

Poola kaitseatašee kolonel Andrzej Dylong andis Rauno Sirgile ja õhuväe ohvitserile kapten Aliis Grabbile Poola armee kolmanda klassi teeneteristi tunnustamaks neid professionaalse pühendumise ja koostöö eest. Teeneteristide saajaid õnnitles ka Poola suursaadik Eestis Grzegorz Kozłowski.

Kolonel Dylongi sõnul on üheks nähtavamaks osaks Eesti ja Poola vahelisest koostööst Poola üksuse osalemine Balti õhuturbemissioonil 2020. aastal, kui poolakate kontingent paiknes Ämari lennubaasis ja turvas Eesti õhuruumi hävitajatega F-16.

„Missioon tõestas Poola poliitilist tahet ja militaarset valmidust toetada Balti riike,“ ütles kolonel Dylong. „Kaitsta Baltimaade õhuruumi ja mis kõige tähtsam – demonstreerida meie riiklikku usaldusväärsust partnerina. Te võite loota Poolale, te võite loota meile.“

Poola 21. taktikalise õhuväebaasi SU-22 eskadrill on kõige järjepidevam Kevadtormil osalev õhuväe üksus ning ainuke Euroopa õhuväe üksus, mis on õppuste raames Eestis lennukitelt pomme heitnud. Ainsana on seda veel teinud vaid Ameerika Ühendriigid. Poola lennukid SU-22 olid Kevadtormi õppelahingutel maaväeüksustele õhutoetust pakkumas ka eile.

Pikka aega on Eesti liberaalid hoidunud sirgeseljaliste Ungari ja Poolaga kohustusliku Brüsseli-joone tõttu häid suhteid pidamast, kuigi mõlemad riigid löövad aktiivselt kaasa meie õhuturbes. Samas Prantsusmaa Mali-operatsioonil osalemist õigustati väitega, et prantslased ju kaitsevad Eestit.

Eesti rahvuskonservatiivid on Ungarit ja Poolat alati tähtsaimateks liitlasteks pidanud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused