Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas asub looma lillat kiusuvalitsust

-
04.04.2019
© Scanpix.

Kuigi enamusvalitsus hakkab pead looma ja vähemusvalitsuse šansid on üliväikesed, teeb president reedel valitsuse moodustamise ülesandeks Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele.

See otsus pole sugugi tingitud reeglite järgimisest või võimaluse andmisest valimiste võitjale – Reformierakond on varemgi valimised võitnud Keskerakonna ees oma koalitsioonivalitsuse käima pannud. Praegu on enam-vähem kindel, et Kaja Kallase reformikate-sotside valitsus Riigikogus vajalikke hääli ei saa, kuid ometigi ei luba oravakõrkus Kallasel teatepulka venitamata edasi anda.

Delfi kirjutas teisipäeval: “Kallas ei teinud saladust, et hetkel pole tal tõenäoliselt võimalik saada oma valitsusplaanile riigikogu toetust. „Hindan oma võimalusi täiesti realistlikult,“ märkis ta. Kuid Reformierakonna juhi sõnul ei saa ta jätta ka seda võimalust kasutamata.”

Kaja Kallas loodab tõenäoliselt paremal juhul mingi seltskonna keskerakondlaste ülejooksmisele tema toetajate leeri, kuid peamiselt soovib ta ilmselt siiski oma valitsuse aeglase kokkumätsimisega panna kolmepoolse koalitsiooni närvid proovile, teha võimukõneluste sees vihjeid Isamaa ja KE suunas a la “näete, mida meie oleks teile andnud”, ennekõike aga venitada Ratase kolmikvalitsuse võimulepääsuga.

Reformierakonna sammude taga maksab alati märgata piiritut ülbust, kättemaksuhimu ja võimuiha mistahes hinna eest.