Kaja Kallas endiselt kindel vaesumisliider: inflatsioon Eestis kiirenes augustis 25,2 protsendini

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas rõõmustab – ikkagi viie kõrgeima inflatsiooniga riigi seas esimene.

Augustis kiirenes Eurostati täpsustatud andmetel aastainflatsioon Eestis 25,2 protsendini ja Reformierakonna valitsetav riik hoiab jätkuvalt seda kurba rekordit enda käes.

Lätis tõusis inflatsioon 21,4 protsendini ja Leedus 21,1 protsendini, mis olid sarnaselt mai, juuni ja juuliga Euroopa Liidu (EL) kõrgeimad inflatsioonimäärad Eesti järel.

Euroala keskmine aastainflatsioon kiirenes juuli 8,9 protsendilt augustis 9,1 protsendini, aasta varem augustis oli näitaja 3 protsenti. EL-is kiirenes näitaja kuuga 9,8 protsendilt 10,1 protsendini, olles aasta varem olnud 3,2 protsenti, selgub Eurostati andmetest. Eestis oli 2021. aasta augustis inflatsioonimäär 5 protsenti.

Euroala liikmesriikidel, kelle kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon madalaim Prantsusmaal, 6,6 protsenti. Järgnesid Malta ja Soome, vastavalt 7 ja 7,9 protsendiga.

Juuliga võrreldes aeglustus inflatsioon 12 liikmesriigis ja kiirenes 15 riigis.

Inflatsiooni kiirenemisesse euroalal panustasid eelmisel kuul enim, 3,95 protsendipunktiga, energiahinnad. Sellele järgnesid 2,25 punktiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 1,62 punktiga teenused ning 1,33 punktiga tööstuskaubad. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused