Kaja Kallas ja Mart Helme: klähviv sülekoer ja purev valvekoer

Paratamatult võib kahte poliitikut võrrelda koertega – klähvitsast pole hädaolukorras siiski asja, valvekoerast aga on.

Mõnda uuringut annab tõlgendada mitut moodi, kuigi enamasti eelistatakse mõelda nii, nagu ollakse harjunud – nii ka poliitikute usaldamise puhul.

BNS vahendab: Eesti elanikud usaldavad erakonnajuhtidest enim Reformierakonna juhti Kaja Kallast ning madalaim on usaldus EKRE juhi Mart Helme suhtes, selgub teabe- ja konsultatsioonifirma Kantar Emori juunikuisest poliitikute usaldusväärsuse uuringust.

Võrdleme neid kahte. Kaja Kallas on noor kena malbe naine, kes on sattunud talle üle jõu käivasse opositsiooni juhi rolli, ja kes kutsub kõiki üles kallistama ja sallivad olema – muidugi meeldib ta kõigile lumehelbekestele ja lillelastele, globalistidele ja multikultuurlastele.

Kallast usaldatakse, sest ta esindab valitsevat harjumuspärast liberaalset ideoloogiat, stagneerunud riigisüsteemi ja võõrisandate poolt juba pikka aega suunatavat tulevikku. Temaga on rahu ihkav tavakodanik nagu tuulevaikses abajas.

Mart Helmega aga minnakse avamerele, vastu tormidele ja lainetele, ja keegi ei tea, kuhu randa jõutakse. EKRE liider ütleb valju ja karmi häälega, mis on valesti, ja nõuab, et see korda tehtaks. Ta ei nunnuta kedagi, vaid ootab nii endalt kui kõigilt teistelt tõsist tööd – ja sellised vaikset hingitsemist hindavale tavakodanikule ei meeldi. Helmet ei usaldata, sest koos temaga minnes tuleb võidelda, lihtsalt tiksumisega ei pääse.

Lõppu sobib üks kommentaar: Kaja Kallas on kui nunnu chihuahua või bolonka, keda kõik tahaks silitada ja kelle klähvimine rõõmustab kõiki – näe, koera eest väljas. Mart Helme on nagu buldog või rotveiler, keda keegi silitama ei kipu ega nunnuks ka ei pea, aga kui kiskja karja tuleb, siis aitab ainult tema hädast välja.

Kommentaarid