Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas jutlustab sanktsioonipoliitikat, tankerid aga sõeluvad Eesti ja Venemaa vahet

-
29.04.2022
Naftatanker. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Peaminister Kaja Kallas lehvib ringi mööda maailma, esinedes Venemaa-vastaste avaldustega ja teenides Reformierakonnale plusspunkte, samas aga on tema valitsetav riik hoopiski üks sanktsioonimurdjatest.

Nii kirjutab Postimees 8. aprillil: “Peaminister rõhutas, et peame olema palju jõulisemad Venemaa suunaliste sanktsioonidega. “Euroopa Liit kinnitas neljapäeva õhtul tugeva viienda sanktsioonipaketi, kuid kuna nafta ja gaasi müük on Kremli tapamasina peamine sissetulekuallikas, peame jõudma energiasanktsioonideni. See peab olema sees järgmises sanktsioonipaketis, millega on juba ka tööd alustatud,“ toonitas Kallas.”

28. aprilli Eesti Päevaleht aga väidab pealkirja “Moraalimajakas Eestist sai sõja ajal Venemaa tankerite paradiis” all midagi muud: “Eesti sadamatest on saanud Venemaa sõjamasinat toetava kütuseäri tähtis sõlmpunkt, mis kriibib silma kõikjal Baltimaades ja Euroopas. Eesti Päevalehe andmeanalüüs näitab, et sõja ajal saabub tankereid Venemaalt Eestisse rohkem kui enne sõda.”

EPL täpsustab: “Tanker Onyx oli 16. aprillil Tallinnas, 19. aprillil Peterburis, 22. aprillil Tallinnas, 24. aprillil Peterburis, 26. aprillil Tallinnas ja neljapäeva hommikul liikus see jälle Venemaa poole. Iga kord on Läti lipu all sõitev, ent Eesti ettevõttele NT Marine LTD kuuluv tanker siia tulnud täislastiga ning seejärel tühjana tagasi sõitnud.”

Kaubandus Venemaa suunal pole hetkekski vähenenud, vaid kasvanud, sest ka Lõuna-Eesti Postimees kirjutas 18. aprillil sellest, kuidas Luhamaa piiripunktis kasvavad veokite järjekorrad.

“Luhamaal ning ka Koidulas on piiriületust ootamas tavapärasest rohkem veokeid, sest läbi Ukraina ja Valgevene on kaubavedude korraldamine häiritud. Pikenenud ooteaeg on tingitud eeskätt kaubavedude intensiivistumisest,” vahendab ajaleht.

Seega välispoliitilise aktiivsuse ja Ukraina toetamisega välismaal tuntuks saanud peaminister Kaja Kallas tegelikult petab nii Eesti kui rahvusvahelist üldsust ehk siis teenib juttudega endale mainet, Eesti aga jätkab Reformierakonna valitsedes Venemaaga aktiivseid kaubandussuhteid ja lubab seda teistelgi siitkaudu teha.

UU