Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas keeldus oma ülbuses saadikute ette tulema, öeldes, et selleks on infotund

-
16.02.2021
Kaja Kallas

Võitluses koroonaviirusega tõsiselt jänni jäänud peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) eiras eile parlamendiliikmete kutset tulla viivitamatult Riigikogu ette, et anda ülevaade koroonaviiruse levikust, rakendatavatest piirangutest ning valitsuse edasistest plaanidest tervise- ja majanduskriisi mõjude leevendamiseks.

Ta ei vastanud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa kõnele ning täna teatas ka Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur, et pole saanud Kallasega ööpäeva jooksul kontakti.

Kallasele omase ülbusega ütles ta aga eile Aktuaalsele Kaamerale, et opositsioon saab temalt küsida igal kolmapäeval infotunnis. Sellega andis ta mõista, et ta ei usalda rahva poolt valitud saadikuid ning sõidab Riigikogust lihtsalt üle.

Mäletatavasti nõudis sama Reformierakond Kaja Kallase juhtimisel mõni aeg tagasi tollase peaministri Jüri Ratase viivitamatut parlamendi ette tulemist detsembris. Reformierakonna saadikud olid tol ajal lausa marus, trampis jalgu ja süüdistas Ratast Riigikogu alandamises ja ignoreerimises, kuigi oli teada, et Ratas plaanis parlamendile aru andma tulla järgmisel päeval.

Näib, et on olemas kaks Kaja Kallast – üks, kes oli enne parlamendi lihtliige ja teine, kes juhib praegu valitsust.

„Ta pole suutnud olukorra tõsidust endale teadvustada,” ütles EKRE fraktsiooni juht Martin Helme. “Peaminister ei saa eirata parlamenti, kui rahvasaadikud teda kutsuvad. Eriti olukorras, kus koroonakriis on valitsuse kontrolli alt väljunud. Esimese paari nädalaga on paljud märganud ka Kaja Kallase ebakindlust saadikute küsimustele vastates, seda eriti kriitilistes olukordades.”

Täna käitus Hannio Pevkur Riigikogu istungit juhtides reformierakondlasena ning keeldus vaatamata nõudmistele vaheaega võtma, et uurida järele, mis olukorras üldse peaminister on, et ta ei saa Riigikokku tulla.