Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas kehastub ruttu solvajast ümber solvatuks

-
25.10.2022
Poliitik, kes kasutab suhtlemiseks isiklikke solvanguid.

Esmaspäeval arupärimistele vastates läks peaminister Kaja Kallas väga närvi ja hakkas tavapäraselt Riigikogu saadikuid isiklikult solvama, oli aga nördinud, kui tema isa minevikku puudutati. Ülevaade tema solvangutest stenogrammide kaudu.

18.48 Helle-Moonika Helmele: “Teie koduses arvutis on venekeelne tõlge peal eestikeelsetel postitustel.”

19.11 Ruuben Kaalepile: “Lihtsalt teie räägite etnilistest eestlastest, teie enda erakonna esimees ei ole etniline eestlane.” (Varem on ta öelnud ka Ruuben Kaalepile, et too ei nägevat eestlase moodi välja.)

19.17 “Mart Helme vanavanaema on Jekaterina Zemarjev…, Zimarjev – on vist jah, õigesti ütlen või? – ja vanavanaisa Sergei, et selles mõttes ei tundu nagu etnilised eestlased olevat.”

19.36 Martin Helme on nördinud: “Ma ei suuda ära imestada, et meil on peaminister, kes arutleb selle üle, et minul on suguvõsas 1830-ndatest inimene, kellel on vene nimi. Ja sellel olevat mingisugune poliitiline tähendus.”

20.43 Mart Helme: “Teie lugupeetud isa kuulus nomenklatuuri…”, 21.42  “Inimene on ilmselgelt meeltesegaduses ja unustab ära, et tema isa kuulus komparteisse aastast 1972 kuni 1990 ja kuulus kommunistliku partei nomenklatuuri. Mina ei kuulunud kogu nõukogude perioodi vältel Nõukogude Liidu kommunistlikku parteisse.”

21.55 Kaja Kallas on nördinud: “Nüüd ei piisa enam minu ründamisest, et lähete mu perekonda ründama ka.”