Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas leiab, et Euroopa Liidu tippjuhid peavad Kremli nurjatusi paljastama enese alandamise kaudu

-
10.02.2021
Kaja Kallas tunnistas oma eurousku, mis lubab ka ennast alandada lasta.

Kolmapäevases Riigikogu valitsuse infotunnis küsis saadik Urmas Reinsalu peaminister Kaja Kallaselt, et kas tema valitsus toetab Riho Terrase algatatud ja 89 Euroopa Parlamendi liikme initsiatiivi ettepaneku kohta ennast Moskvas alandada lasknud Josep Borrellile tagasiastumiseks.

Kaja Kallase vastus oli ehtsalt Brüsseli-meelne, kusjuures ta arvas, et Kremli vastiku palge paljastamiseks ongi vaja ennast lolliks teha ja trumbid Putinile kätte mängida, andes talle võimaluse oma üleolekut näidata.

“Mis puudutab Borrelli visiiti, siis minu arvates tema pea nõudmine selle visiidi eest viib selle fookuse valesse kohta. See on see, et kõik vaatavad, kuidas eurooplased omavahel kisklevad, aga tegelikult see pilk peab olema suunatud Venemaale, selleks et need sanktsioonid kehtestada. Seetõttu mina seda ei toeta. Ma ütlen, et Borrell ise on ju ka möönnud, et see käik oli ebaõnnestunud, seda nägid kõik. Venemaa alandas Euroopa esindajat, alandas Euroopat. Ma usun, et see võtab igasuguse jõu ära nendelt, kes naiivselt lootsid, et Venemaaga on võimalik mingit dialoogi pidada. Venemaa selgelt mingit dialoogi pidada ei soovi ja sellest tulebki lähtuda. Mis on selle asja positiivne pool, on see, et ka Euroopa Liidu kõrgem esindaja ja muu hulgas mõned liikmesriigid lõuna pool Euroopast said aru, et Venemaa seda dialoogi ei suuda pidada ja soovib hoopis Euroopat alandada, ja seetõttu sanktsioonide üle läbirääkimine on ka lihtsam,” vastas Kallas.

Seega võiks Kallase arvates veelgi suuremaks Venemaa paljastamiseks Moskvasse sõita ehk Ursula von der Leyen, lasta ennast maailma ees lolliks teha ja kõik saaksid kohe aru, kui ohtlik Putini-Venemaa on. Eks tal endalgi ole võimalik külastada Moskvat ja peksukotiks hakates Venemaaga võidelda. Venemaa tunnistab paraku ainult vastujõudu.