Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas muudkui eksib ajastusega

-
04.01.2022
Terviseamet
© Uued Uudised

Terve aasta äpardusest teise komistanud peaminister Kaja Kallas on aastavahetuse paiku taas kriitika alla sattunud. Samal ajal kui riik võitleb tervisekriisiga, on peaminister kadunud, tema viimatiseks ponnistuseks jäi teadusnõukoja eelmise koosseisu äkiline laialisaatmine jõulude eel. Näib, et saamatul peaministril on ämbrite kolistamisest võhm nii väljas, et ei suuda Eesti rahvale isegi head uut aastat soovida.

Muu kriitika kõrval kirjutab Eesti Päevaleht, et vaktsiinikindlustuses ja patsiendikindlustuses läks valitsus lööma kahte kärbest ühe hoobiga, kuid selles eelnõus valitseb vastuolu ja on oht taas toppama jääda.

Miks küll ei olnud me tervishoiusüsteemis juba enne pandeemiat mõlemat nimetatud kindlustust, ohkab ajaleht, lisades, et kiiresti muutuvale olukorrale oleks vaja õigeaegseid selgitusi, aga terviseamet ei oska ja teadusnõukoda on laiali.

Nüüd asub aga Terviseamet andmete varjamisele, kuigi just ajal, kui olukord kiiresti muutub, oleks vaja õigeaegseid ja arusaadavaid selgitusi.

„Ka teadusnõukoda ei saa aidata, sest Kaja Kallas oskas ajastada selle vahetuse täpselt ajaks, kus iga päev toob omikrontüve kohta uut ja olulist teadusinfot,“ kirjutab ajaleht oma juhtkirjas.

Lisaks kirjutab Playtech’i süsteemiadministraator Sander Vesik, et teadusnõukoda peab olema läbipaistev ja tema arutelud ning otsused avalikud.

„Eriolukord sai väga ammu läbi. Miks on teadusnõukoda valitsuse, mitte Riigikogu juures?“ küsib ta. „Teadlased, kes tahavad poliitilist võimu omada, peaksid minema ausalt poliitikasse, mitte seadma endale sisse mugavaid vastutusvabasid võimupositsioone nõuandvates kogudes.“

Viimastel nädalatel on vaktsineeritud nakatunute arv ületanud vaktsineerimata nakatanute arvu ja kuna see võtab kaitsesüstimisele sundijatelt propagandarelva vaktsineerimisest keeldujate vastu, siis otsustas Terviseamet lihtsalt, et keegi ei pea enam teadma, kas haigestunu oli oma sutsakad kätte saanud või mitte.

Nimelt avaldab Terviseamet alates jaanuarist info nakatunute vaktsineerimise staatuse kohta kord nädalas.