Kaja Kallas tahaks Yana Toomi ja vastupidi – venemeelsed ja paremliberaalid on leidnud ühisosa

Eesti,
- Updated
©Mati Hiis/Õhtuleht
Kaja Kallas ja Yana Toom – sõbrannad “forever”?

Kui jälgida meedias toimuvat, siis tundub, et Interrinne on 30 aastat pärast oma loomist olulist võitu võtmas – taas on lahti läinud kiunumine “fašistide” võimuletuleku ja venelastele saabuvate halbade aegade kohta.

Keskerakonna Vene-meelne tiib on mitmete eestikeelsete poliitikute toel algatanud kampaania, justkui tähendaks EKRE valitsusse saamine vene kogukonna jaoks midagi hirmsat. Sama hirmutamiskampaania toimus Interrinde juhitult ka aastatel 1988-1991, kuid nagu näha, on venelased Eestimaal alles ega soovi siit kuhugi ära minna – ja paljud ei soovi endiselt ka eesti keelt õppida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kreml on juba aastakümneid üritanud tõestada, et Eestis rikutavat venelaste õigusi ja neil on õnnestunud luua vastav foon ka kartellierakondades – need on järsku sööstnud sööstnud kaitsma “meie inimesi”, kuigi EKRE pole andnud mingit alust süüdistusteks venevaenulikkuses. Rahvuskonservatiivid nõuavad vaid austust eestlaste kui selle maa põlisrahva, tema keele ja kultuuri ning rahvusriikluse vastu, ning karmi kätt nende suhtes, kes töötavad otseselt Eesti omariikluse vastu – see pole russofoobia!

Mihhail Kõlvart ütleb, et EKRE peaks oma retoorikat pehmendama – aga mille osas? Metsavase juhtum, küüditatute mälestusküünalde jalaga peksmine, NLiidu okupatsioon – need pole asjad, milles rahvuskonservatiivid oleks midagi valesti öelnud. Siinsete venelaste kui rahvuse ja nende õiguse vastu Eestit kodumaana võtta pole EKRE kunagi välja astunud, pigem on ta vastustanud suurvenelikku ülbust.

Reformierakond on välistanud koostöö rahvusmeelse EKRE-ga, kuid mitte Keskerakonna Kremli-meelse tiiva ehk otseselt Yana Toomiga, kes on õigustanud Assadi kuritegusid Süürias ja Venemaa agressiooni Ukrainas. Nii kirjutas ERR 5. märtsil: “Kallas: Yana Toomiga valitsuses olemine poleks ületamatu.” Kaja Kallas on seega valmis tegema koostööd vaenuliku võõrriigi hääletoru, kuid mitte eestlaste huvide eest seisvate poliitikutega!

Samas kirjutas Õhtuleht vähem kui aasta tagasi: “KAJA KALLAS: teeb haiget, kuidas Yana Toom Eestit europarlamendis esitleb!” (25. aprill 2018).

Yana Toom teatas samuti, et tema pooldaks liitu Reformierakonnaga. “Selline liit kahtlemata vastaks kõige rohkem Eesti valijate ootustele,”  ütles ta ERR-ile. EKRE-s ta ei näe samas “väärilist partnerit”.

Keskerakonna juhatuses hääletasid EKRE-ga võimuliidu moodustamise kõneluste vastu Yana Toom, Mihhail Kõlvart, Vadim Belobrovtsev ja Raimond Kaljulaid, viimane lahkus protestiks ka KE juhatusest. Kogu see seltskond on teatanud soovist teha koalitsioon hoopis Reformierakonnaga – sarnased tõmbuvad!

Kaja Kallas on taas valmis ka äärmussotsidega ühte heitma: “Me võime kaardistada SDE-ga koostöövalmidust, aga mulle tundub, et meil on selge, et koostöövalmidus meie vahel on olemas,” ütles ta Postimehele.

Seega siis on leitud ühisosa Keskerakonna Kremli-meelseima osa ja Reformierakonna vahel ning sotsidki tunduvad sellesse mustrisse sobivat. Väidetavalt ettevõtjate huvide eest seisev ja eestimeelne Reformierakond aktsepteerib tegelikult hoopiski vasakpoolseid ning venemeelseid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused