Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas tänab oma valijaid kärbetega: ja nüüd hakkame püksirihma pingutama

-
07.03.2023
Kaja Kallas: võim on käes, ja nüüd kõik püksirihma pingutama.
© UU

Oma esimest valitsemisaega alustas Kaja Kallas kärbetega alates teeäärsetest prügikastidest ja lõpetades kaitsekulutuste vähendamisega, ning nüüdki kõlab tänuna valitsemisohjade ulatamise eest kärpehoiatus.

BNS vahendab: “Reformierakonna juht ja peaminister Kaja Kallas ütles Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et loodetust kehvemad majandusnäitajad veel sel aastal negatiivset lisaeelarvet tegema ei pane, kuid kõik uue valitsuse ministrid peavad järgmise aasta eelarvet tehes arvestama oma valdkonnas teatud kärbetega, vahendab ERR-i uudisteportaal.

“Kas eelarvet peab kokku tõmbama, mina isiklikult arvan, et jah, seda see tähendab. Et kõik ministrid uues valitsuses vaatavad oma valdkonna sisse, mida me teeme ja mida ei tee. Osad asjad käivad meil kaasa inertsist ja kui tulevad uued asjad juurde, siis ei vaadata, et võiks asjad hoopis ümber mängida,” rääkis Kallas.

Ta tunnistas, et viimased majandusnäitajad kindlasti mõjutavad riigi sissetulekuid negatiivselt.

Statistikaameti esialgsetel andmetel langes Eesti majanduse käekäiku iseloomustav sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2022. aasta kokkuvõttes 1,3 protsenti. 2022. aasta neljandas kvartalis langes SKP võrreldes 2021. aasta sama perioodiga koguni 4,1 protsenti, kusjuures neljandas kvartalis muutus majanduslangus laiapõhjaliseks ning vaid üksikud tegevusalad näitasid kasvu, märkis ameti juhtivanalüütik Robert Müürsepp andmeid kommenteerides.

2023. aasta riigieelarve tulude kogumaht on 15,6 miljardit eurot ja kulude kogumaht 16,8 miljardit eurot. Võrreldes 2021. aasta sügisel vastu võetud eelarvega kasvavad tulud tänavu 2,19 miljardi euro võrra ehk 16,4 protsenti, kulud aga 2,7 miljardit eurot ehk 18 protsenti.” (BNS)