Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas teeb äraspidist ajalugu – valitsev partei korraldab parlamendis obstruktsiooni

-
26.05.2022
Riigikogu hoone
© UU

PortoRollo valitsus on Eestis üks häbiväärseima käitumisega seltskondi, kes häbistab ennast järjekordse rumalusega – võimupartei korraldab Riigikogus töötakistuse.

Pagulastele raha külvanud peaminister Kaja Kallas töötab vastu nelja partei soovile eraldada lastega peredele raha ja seetõttu ei välistanud ta, et Reformierakond kasutab peretoetuse eelnõu tõrjumiseks Riigikogus obstruktsiooni, kirjutab ERR.

See on tõepoolest erandlik olukord, kus võimulolev erakond takistab Riigikogu tööd, sest ei suuda koalitsioonis ühel teemal kokku leppida. Küll aga on obstruktsioon neile tuttav – esitas ju Reformierakond varem abielureferendumi eelnõusse ettepanekuid astuda välja NATO-st ja Euroopa Liidust ning anda õigus abielluda lapspruutidega.

Samas, kui Kaja Kallase valitsuse enda eelnõudele tehakse obstruktsiooni, siis seob peaminister need usaldushääletusega – Reformierakond on parlamentaarse süsteemi täiesti sassi keeranud.

Seega võib peagi näha juhtumit, kus valitsus takistab parlamendi tööd – aga tegelikult on Kaja Kallase valitsus seda kogu aeg teinud, jättes saadikute ette ilmumata või siis sidudes oma erakonna rämpstööd usaldushääletusega.