Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallas valetab järjekindlalt ukraina põgenike arvu kohta

-
24.10.2022
Oma riigi majandusmuredes ülimannetu peaminister Kaja Kallas hakkas õpetama maailma kaitsetööstusi.
© Uued Uudised

Esmaspäeval oli Riigikogus menetluses arupärimine Ukraina põgenike kohta ning Kaja Kallas vassis jällegi, jäädes endiselt pidama ajutise kaitse saanute arvul 37 672, mis on madalam siia saabunute üldarvust. Peaministrit ei huvita, miks ligemale 25 000 Ukraina põgenikku pole tahtnud endale ajutist kaitset.

“Valitsus teab, et rahvastikuregistri andmetel on Eestis kokku 59 849 Ukraina kodanikku – ehk siis see on nii see kogukond, kes Eestis ennem elas kui ka ajutise kaitse saanud inimesed,” väitis Kaja Kallas. See arv ei vasta tõele.

ERR vahendas oktoobri algul: “Alates sõja puhkemisest 24. veebruaril on Eestisse sisenenud 110 425 sõjapõgenikku Ukrainast, kellest Eestisse on jäänud 60 002 inimest. Sotsiaalkindlustusameti andmetel on Eestit kasutanud transiitmaana ehk siit edasi liikunud 50 423 sõjapõgenikku. Edasiliikunute osakaal on 45,7 protsenti.”

Eestisse on seega jäänud 60 000 sõja algusest saabunud põgenikku, need 23 000, kes elasid siin enne, moodustades Ukraina diasporaa pluss umbes 17 000 ajutist töölist, on neile lisaks. Kokku umbes 100 000 ukrainlast.

Ka arupärimise ette lugenud Jaak Valge täpsustas: “PPA andmete järgi, et kusagil üle piiride on tulnud meil kokku üle 100 000 Ukraina põgeniku ja nende hulgas alates 25. maist ei ole neid, kes on tulnud mujalt kui üle idapiiri. Eestisse jäämise on deklareerinud eilse seisuga 61 000 põgenikku ja nende osakaalu poolest püsielanikkonda, see on siis 4,6%, on Eesti esimene riik maailmas. Seda võite vaadata ÜRO pagulasameti koduleheküljelt, ühe selle lihtsa arvutuse teha.”

Peaminister väitis muuseas: “Küsimus on teil ju sellest, et kes on nii-öelda meile koormaks, kes meie toetusi küsivad või meie süsteemides on registreeritud – ja need on need inimesed, kes on ajutise kaitse saanud, ehk siis 37 672 inimest.”

Jällegi Kaja Kallas valetab: EKRE tahab teada kõigi põgenike üldarvu, peaminister aga opereerib kõige väiksema võimaliku arvuga.

Muidugi on eeloleval raskel talvel, kus Reformierakonna tekitatud kriis lasub raskelt nii Eesti inimestel kui ka võõrastel, oluline ka ajutise kaitse saajate arv, kuid hirmutav on see, et Kaja Kallase valitsus ei tunne huvi ülejäänud 24 000 vastu, kes on saabunud peamiselt läbi Venemaa ja kelle hulka on FSB ilmselt sokutanud vägagi Eesti-vaenulikku seltskonda.

Kaja Kallas valetab endiselt, tema jaoks on ukrainlaste arvuks 37 000 ja iga-aastane rändekvoot 1307, ja muid migrante ta ei näegi. Miks on Eesti riigile vaja peaministrit, kelle suust tõde ei kuule?

Uued Uudised