Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas valetas otse Riigikogu ees haubitsate laskemoona kohta

-
27.01.2023
Oma riigi majandusmuredes ülimannetu peaminister Kaja Kallas hakkas õpetama maailma kaitsetööstusi.
© Uued Uudised

Peaminister Kaja Kallas on tuntud vassija ja valetajana ja ilma selleta ei möödunud ka viimane infotund Riigikogus.

Nimelt küsis Martin Helme: “Te olete teinud nüüd viimase aasta jooksul terve rea otsuseid, mis on Eesti kaitsevõimet kahjustanud. Te olete sisuliselt relvitustanud Eestit, andes ära kogu meie kahurväe, 120-sed, 155-sed kaugtulerelvasüsteemid, olles ära andnud ka muid relvasüsteeme. /…/ Eestil endal on tänasel päeval vähem relvi ja laskemoona, kui oli aasta tagasi, vahetult enne Venemaa sissetungi Ukrainasse. Miks te kahjustate Eesti kaitsevõimet ja miks te selsamal taustal kogu aeg esitlete ennast veel sõjaprintsessina?”

Kaja Kallas vastas muuhulgas: “Need haubitsad, 155-millimeetrised, oli plaanis tegelikult niikuinii vahetada nende K9 vastu. Meil ei olnud nendele 155-millimeetristele enam laskemoona, sellepärast et nende peal ei treenitud, vaid need said ära anda.”

Paraku ilmus juba neljapäeval ERR-is lugu “Eesti kaalub Ukrainale kobarmoona andmist“, kus on kirjas: “Rahvusringhäälingule teadaolevalt kaalub Eesti võimalust toetada Ukrainat muuhulgas ka 155 mm kassettmürskudega. Eesti ladudes on niisuguseid mürske tuhandeid ning ukrainlased on neid Eesti käest palunud.

Kaitseminister Hanno Pevkur kinnitas, et läinud nädalal, kui valitsus otsustas Ukrainale suurtükkide saatmise, oli paketis ka 155 mm suurtükimoon. Seda, et eraldi räägiti ka kobarmoonast, Pevkur ei kinnitanud. “155 mm moona toodetakse väga-väga erinevat,” ütles Pevkur ning lisas, et spetsiifilisemalt lepitakse asjad kokku Eesti ja Ukraina kaitsevägede vahel.”

Kaja Kallas väitis, et haubitsate äraandmise põhjuseks oli laskemoona puudus, Pevkur aga väidab, et sellest pole üldse puudust.

Uued Uudised