Kaja Kallase juuliteesid – naiivsed, demagoogilised ja halenaljakad

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Uus ja vana peenhäälestaja.

Kaja Kallas on oma kodulehel teinud avalduse sellest, mida teeks Reformierakonna valitsus teisiti – ja on seda kirjeldanud demagoogilis-naiivselt.

“Esiteks – meie juhitud valitsus käituks väärikalt. Me ei tekitaks labasustega skandaale, ei kiusaks erinevaid ühiskonnagruppe ega noriks tüli meie sõpradega välisriikides,” väidab Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna “väärikust” saab ka nende opositsioonis olles näha, kui nad korraldavad Riigikogu infotundides ja arutelude aegu pidevaid norimisi ja pisiskandaale, tegeledes puhtakujulise parlamentarismi pidurdamise ja valitsuse takistamisega. Sõbrad on ilmselt praegusel valitsusel ja reformaritel erinevad, sest Trumpi-USA, Poola ja Ungariga norivad poliitoravad küll täiega. RE väärikus aga on juba ammugi kadunud rahaskandaalidesse.

“Eesti saab väikse riigina olla teenäitaja, mitte järellohiseja. Me peame ise riigina panustama Euroopa Liidu ladusasse toimimisse, mitte käima Euroopas torisemas ja jalgu lohistamas,” on Kallase järgmine väide.

Jalgu lohistamas käivad just reformarid, kelle eurosaadikud kiidavad taga praktiliselt kõigele, mida Brüssel ette ütleb – Paeti jutud on nagu Euroopa Komisjoni pressiteated. Veebruaris Brüsselis käinud Riigikogu saadikud said volinik Andrus Ansipi suust kuulda, et võrdsete põllumajandustoetuste kohalt tuleb vait olla, muidu jäädakse neistki ilma, lisaks aga sai ohtralt kuulda tühje kiidusõnu EL-i kohta. See pani mõnegi inimese ütlema, et “fooliummütsi polnud, ju siis oli seemneid söönud!”

“Me ei oleks ära kulutanud riigi sääste ja nüüd hakanud neid laenurahaga lappima. /…/ Nüüd laenab valitsus kiirkorras raha, et tulla toime jätkuva ülekulutamisega. /…/ Me ei kasvataks Eesti võlakoormust, ilma, et midagi päriselt paremaks läheks,” jätkab Kallas.

Täielik demagoogia, juba seetõttu, et alles äsja võetud laenuga ei saagi kohe näha, kuidas miski paremaks läheb. Laenurahaga ei lapita mitte säästude ärakulutamist ega väidetavat ülekulutamist, vaid tasandatakse koroonakriisi ja majanduslanguse tagajärgi.

“Me pingutaks selle nimel, et Eesti läheks üle ühtsele eestikeelsele haridusele. Selleks tuleb parandada eesti keele õppimise võimalusi, koolitada õpetajad ja näidata üles otsustusjulgust,” tuleb järgmine lubadus.

Reformierakonnal oli 17 aastat, et koolitada eesti keele õpetajaid, kellest praegu väga puudus on ja kelle puudumine segab täielikku üleminekut eestikeelsele õppele. Nii suure augu oma valitsemise ajal eesti keele õppesse sisse lasknud erakonnal  tasuks küll siinkohal vait olla.

Järgmine lõik ütleb paljut: “Me lähtuks tervest mõistusest, mitte poliitilisest kiusust. Me ei noriks tüli ettevõtjatega ega ajaks Eestist ära vajalikku lisatööjõudu ja välistudengeid. Meie ehitaks avatud Eestit, mitte suletud provintsi. Me kuulaks ekspertide, ettevõtjate ja huvirühmade sisukaid soovitusi ja ei arvaks, et poliitiku arvamus on ainuõige. Asjatundmatud otsused, kus parteilane teab kõike, peaksid olema kaasaegses riigis möödanik.”

Reformierakond tegutseb hetkel täiel määral poliitilise kiusu lainel – kõik, mida valitsus ette võtab, materdatakse maha. Nemad annaks järgi ettevõtjate odavtööjõule rajatud majandusmudelile (innovatsiooni asemel), laseks Eesti venestamiseks täis odavaid ukrainlasi endisest NLiidust (kuhu jääb Euroopa Liidu tööjõuruum?) ja värviks Tallinna tänavapildi aafrikalikuks – see oleks RE “avatud Eesti”.

Seda, et poliitiku arvamus on ainuõige, kuulis Eesti tervelt 17 aastat ja Jürgen Ligi suust kuuleb seda praegugi pidevalt, et reformierakondlane teab kõike. Isegi Kaja Kallase enda postitus näitab, et ta peab Reformierakonda “meie aja auks, mõistuseks ja südametunnistuseks”, mis kõlab väga stalinlik-põhjakorealikult.

“Me teame, kust meie riigis king pigistab ja mida tuleks ette võtta. Eesti on alati olnud lahendustele orienteeritud, meie ühiskondlikud hoiakud on soosinud muutusi ja uute lahenduste leidmist. Eesti väärib paremat ja sisukamat valitsust ja Reformierakond on valmis seda moodustama. Loodan, et saame juba õige pea pöörata Eesti tagasi õigele teele,” lõpetab Kallas.

Kogu Eesti teab, kust meie riigis king pigistab ja selleks Reformierakonna valitsemise taak, millesse mahuvad kümme miljonit dollarit, VEB Fond, kilekotiraha, mahamagatud rahapesurekord ja palju muud, mille aadress on reform.ee.

Oravapartei pole sugugi soosinud muutusi ja uute lahenduste leidmist – Taavi Rõivas ju “peenhäälestas”, mis tähendab seisakut, sest ükski riik ei saa ennast valmisolevaks pidada. Eesti väärib head valitsust, aga kindlasti pole see Reformierakonna oma. Mis aga puutub Kallase lootusele tagasipöördele “õigele teele”, siis praegu juba ollakse õigel teel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused