Kaja Kallase kärpevalitsuse tegelik julgeolekupoliitika – suletakse piiripunkte

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakond nihutab ka piiriposte sisemaale, sülitades Tartu rahule. Pilt on illustratiivne.

Peaminister Kaja Kallase kolmapäevane kõne julgeolekuolukorrast ja siseminister Kristian Jaani kinnitus sellest, et piirirajatised saavad valmis poolteist aastat varem, 2025. aastaks, kõlavad selge irvitamisena, kui samas teatab PPA järjekordse piiripunkti sulgemisest.

ERR vahendab: PPA sulges idapiiril järjekordse piirivalve tugipunkti ehk “Kokkuhoiupoliitika on politsei- ja piirivalveametit sundinud vähem kui kahe aasta jooksul sulgema idapiiril kaks piirivalvurite tugipunkti. /…/ 15 aastat tagasi avati Narva jõe lisajõe kaldal Mustajõel piirivalvekordoni uued hooned, mis läksid maksma ligi 15 miljonit krooni. Eelmise aasta lõpust seal riigilipp enam ei lehvi. Ida prefekti Tarvo Kruubi sõnul on piirivalvepunktide sulgemise peamiseks põhjuseks kulude optimeerimine.”

Tasakaalus eelarve fetišis Reformierakond tõmbab koomale kogu riigi eksisteerimiseks vajaliku struktuuri, eriti rängalt aga kannatab riigi kaitsevõime. Selles pole midagi uut, kui meenutada sõjaväeluure kaotamist Jürgen Ligi poolt. Kui Eesti riik tahab jätkata, siis saab seda teha ainult PortoRollo valitsuseta.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused