Kaja Kallase korruptsioonivalitsus surub oma käpardseadusi läbi usaldusküsimuse kaudu

Eesti,
©Uued Uudised
Rahvas arvab nii.

Kaja Kallase valitsus on juba nii kokku jooksnud, et ta ei suuda ilma teerullita enam midagi teha.

BNS vahendab: Valitsus otsustas enne teist lugemist riigikogus siduda usaldusküsimusega politsei- ja piirivalveameti laevade üleandmist käsitleva seaduse eelnõu ning toodete ja teenuste ligipääsetavusega seotud seaduse eelnõu. Valitsus teeb parlamendile ettepaneku arutada usaldusküsimusega seotud eelnõusid riigikogu täiskogu istungil 30. mail.

Kui valitsus seob tema poolt algatatud eelnõu vastuvõtmise usaldusküsimusega enne eelnõu teist lugemist, võtab ta üle juhtivkomisjoni töö ja riigikogu esimees edastab valitsusele kõik eelnõule esitatud muudatusettepanekud. Seejärel koostab valitsus eelnõu uue teksti, muudatusettepanekute loetelu ja seletuskirja.

Usaldusküsimusega seotud eelnõu arutamisel riigikogus muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda ja pärast arutelu läheb eelnõu lõpphääletusele. Juhul kui riigikogu ei võta usaldusküsimusega seotud eelnõu vastu, tingib see valitsuse tagasiastumise.

Kaja Kallas on seega oma kõikuva enamusvalitsuse kooshoidmiseks lasknud käiku variandi, kus partnerid peavad otsustama – kas jääda võimust ilma või toetada käpardseadusi. Kaua sel moel valitsust koos ei hoia ja opositsiooni ei tõrju.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused