Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase plõksimine Ansipiga kõneleb ebakindlusest ja hõõrumisest Reformierakonnas

-
04.08.2021
Kaja Kallas

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) väljendas Vikerraadiole antud intervjuus otse-eetris Euroopa Parlamendi saadiku Andrus Ansipi aadressil talle omasel nipsakal toonil kriitilist arvamust. Aga kuna Ansip pole Kallasele mingi suvaline opositsioonipoliitik, vaid Reformierakonna tipp, siis võib siit välja lugeda mõndagi. Eeskätt ikka tunnistust sellele muljele, et Reformierakonnas käärib ning oma sõbrannadega valitsuse käivitanud Kallase jalge alla põleb maa.

Nimelt ütles Kallas: “Noh, Andrus Ansip on alati sõnades kõvem kui ta tegudes on. Kui vaadata tema enda valitsusaegu, siis kas ta palus mõnel ministril lahkuda, kes oleks võib-olla pidanud ammu lahkuma? Vaadake seda ajalugu ja kas päris oma sõnade järgi on tegutsetud.“

Kallas tunnistas ka üles, et just tema palus riigisekretäril läinud reedel helistada sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priskele, et teatada otsusest ta vallandada. Paraku ei jätkunud Kallasel julgust vabaneda Tanel Kiigest, ammugi teha samm ja ise poliitiline vastutus võtta.

Saatejuht märkis, et varem ei ole ministeeriumi kantslereid peaministri ettepanekul vahetatud.