Kaja Kallase suu läbi kõlas taas Reformierakonna äraleierdatud ja rikkis EKRE-vaenu plaat

Eesti,
- Updated
©Konstantin Sednev/Postimees
Kaja Kallasel on müürilillekese staatusest raske välja murda, kui ta seda oma jutuga pidevalt jälle tõestab.

Kaja Kallase intervjuu ERR-is ei oleks väärt isegi läbiarutlemist, kui see ei näitaks nii eredalt välja tema tegelikku “müürilillekeseks” olemist.

Kaja Kallas ütleb nimelt, et EKRE võimendab hirme, aga lahendusi välja ei paku, ning edasi nimetab ta hirmude allikateks terrorismi ja massiimmigratsiooni. Siin kordab Reformierakonna esinumber vanu EKRE-vastaseid loosungeid, mida on kasutatud juba 2015. aastast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kallase sõnade taustaks võiks kasutada näiteks BNS-i uudist “Paavst: Eesti ja Leedu ei saa immigrante hulgakaupa vastu võtta”, kus on kirjas: “Eestlased ja leedulased on avatud inimesed, kes soovivad migrante integreerida, aga mitte massiliselt, sest seda nad ei suuda,” lausus ta. “Nad tahavad neid integreerida ettevaatlikult.” Paavsti hinnangul näitas presidentide jutt, et baltlased tahavad migrante integreerida nii, et see ei ähvardaks nende endi identiteeti.

Niisiis on isegi paavst näinud meie ettevaatuse põhjendatust, mida Kaja Kallas ei näe. Pealegi pole terrorismi ärahoidmine sugugi mitte teema, millega tuleks alustada pärast esimest pommikärgatust, vaid tuleb teha nii, et terrorism Eestisse ei jõuakski – Kallas ootaks ilmselt selle enne ära ja siis vaataks, mis edasi saab. Esimesed pagulastega kaasnevad hädad, nagu naisepõletamine süürlase poolt ja iraaklase sooritatud vägistamine, on Eesti krimipildis juba olemas. Kas ootame ära esimese kaubikusõidu? Massiimmigratsiooni aga eitavad kõik kartellierakonnad, kes ei soovigi märgata odava tööjõu sissevedu slaavi riikidest, mis pole rahvuse seisukohalt vähem ohtlik, kui süürlaste sissevedu.

EKRE-l on lahendused juba ammu olemas – nendeks on migrantide nullkvoot, piirikontrolli taastamine ja sisserände piiramine. Rahvuskonservatiivide pidev surve on ilmselt ära hoidnud mõnedki kartellierakondade sigadused – hakkas ju Jüri Ratase valitsus mõne aja eest rääkima, et me ei võtnud oma pagulaste kvoodinumbrit täis ja võiks seda teha, kuid just EKRE teatas, et leppe tähtaeg on läbi ja vastu võtmata pagulased pole enam meie mure. Praegu aga kirjutab Eesti venekeelne meedia 80 pagulasest, kellele Tallinn elukohta otsib.

Reformierakonnas võiks leiduda keegi, kes selgitaks oma vastsele liidrile, et vana loosung “EKRE on geide vastu, Putin on samuti, seega on EKRE nende mõjuagent”, mõjub juba naeruväärselt. Kallas aga jätkab sama juttu rahvuskonservatiivide pöördumise kohta itta, EL-ist lahkumisest, ta seostab EKRE-t Keskerakonnaga, ta räägib lühikesest pingist ja ühest mehest, kes pidavat erinevatele inimestele eri juttu ajama, ja nii edasi. Selles pole mitte midagi uut, juba äraleierdatud plaat, mida Kaja Kallas üle leierdab.

Kokkuvõtvalt – Reformierakond peaks leidma inimese, kes selgitaks Kaja Kallasele reaalset Eesti elu, õpetaks, et EKRE-vastased loosungid on kiiresti riknev kaup ja paljudel on “Kõlbulik kuni” tähtaeg juba läbi; ning ennekõike seda, et müürilillekese staatusest pääsemiseks peaks lõpetama müürilillekese moodi õitsemise.

Ja veel – kuna EKRE neli tähte on kogu intervjuus oluline teema, siis läheb see ikka väga mööda Kaja Kallase teeseldud ükskõiksusest, nagu poleks rahvuskonservatiivid mingi arvestatav nähtus. Nad on, ja eks sellepärast ei suuda Kallas kunagi EKRE-t rahule jätta, sest erakonna ohtlikkus seisab teadlikus kartellipoliitikast väljaspool seismises.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused