Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsedes suudavad Eesti inimesed üha vähem kodu soetada ja lähedasi aidata

-
12.02.2024
Eesti inimeste rahakott jääb üha tühjemaks.
© UU

Ajal, mil Eesti inimesi on tabamas uus maksuneedus automaksu näol, on neil juba praegu Kaja Kallase valitsuse poolt põhja lastud majanduse, kõrgete hindade ja maksukoormuse tõttu raske elada ning loobuma peab paljustki.

Luminor küsis koostöös Norstatiga inimestelt, kel ei ole veel oma kodu, kuid kes sooviks eluaset osta, mis põhjustel praegu kodu ostmisest siiski loobutakse ning pea 60 protsenti vastanutest nimetas selleks ebakindlat majanduslikku olukorda, ligi pooltel on takistuseks aga ebapiisav sissetulek.

Täpsemalt vastas aasta lõpus läbi viidud uuringus 59 protsenti oma kodu mitte omavatest ja koduostust mõtlevatest eestlastest, et ostuotsuse puhul on takistuseks üldine majanduslik olukord. Laenumaksete tasumiseks ebapiisavat sissetulekut mainis põhjusena 47 protsenti vastanutest ning kolmanda takistusena nimetati kõrget Euribori, mis on takistuseks 42 protsendil vastanutest. Lisaks märgiti ära ka ebakindlus tuleviku osas ja sissemaksuks vajaliku summa olemasolu ning sobiva kinnisvaraobjekti puudumine turul, teatas Luminor.

Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane tõdes küsitlustulemusi analüüsides, et kaheksat järjestikust majanduslangusega kvartalit arvestades on hirm majanduse käekäigu pärast loogiline.

Kõrgemale ronivad hinnad igas eluvaldkonnas on pannud paljud inimesed rahaliselt pingelisse seisu, mistõttu loodab aina enam inimesi lähedaste finantsilisele abile, selgus Citadele panga uuringust.

Aastaga on lähedastelt rahalist tuge saavate Eesti inimeste arv tõusnud viie protsendi võrra. 2023. aasta alguses märkis Citadele küsitluses 10 protsenti Eesti inimestest, et saavad teistelt abi. Selle aasta alguseks on abivajajate arv tõusnud 15 protsendini.

„Samal ajal on vähenenud nende inimeste hulk, kes lähedastele tuge pakuvad, ning summad, mille ulatuses abi antakse. Kui veel aasta tagasi ütles 21 protsenti vastanutest, et toetavad lähedasi samamoodi, nagu alati, siis nüüdseks on see arv vähenenud 18 protsendini. Lisaks märkis 22 protsenti uuringus osalenud inimestest, et nad ei saa enam samas mahus rahalist tuge pakkuda,“ selgitas küsitluse tulemusi Citadele panga jaepanganduse juht Marina Hakiainen.

Kuhu ka ei vaataks, Reformierakonna valitsedes veereb kõik allamäge. (BNS-UU)