Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaja Kallase valitsus jätkab rahva mõnitamist keeruka toetuste poliitikaga

-
21.12.2021
Keskerakond tahab endiselt Kaja Kallase kaissu, kuigi eelmisel korral said talt noa selga.
© Uued Uudised

PortoRollo valitsuse puhul on juba selge, et kui see seltskond teeb justkui midagi rahva heaks, siis on kuskil mingi konks ja tegelikult tõmmatakse inimesi järjekordselt haneks.

BNS vahendab: Kui paljud suure elektriarve pärast raskustesse sattunud pered rõõmustasid teisipäeval, et valitsus kergitas sissetuleku suurust, mille puhul toetusele kvalifitseerutakse, siis tegelikult tuleb inimestel tähele panna, et riik võtab arvesse pea kõik sissetulekud, sealhulgas elatised, sotsiaaltoetused, väljamaksed pensionifondidest ja nii edasi.

Teatavasti otsustas valitsus teisipäeval laiendada vähekindlustatud peredele suunatud energiahinna toetust ka leibkondadele, kelle sissetulek pere esimese liikme kohta jääb alla 1126 euro kuus

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Geili Heinmaa selgitas, et leibkond kvalifitseerub toetuse saajaks, kui netosissetulek jääb alla mediaantaseme piiri. “Seda arvestatakse pere ühe inimese kohta 1126 eurot kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase leibkonnaliikme kohta on sama summa kaaluga 0,5 ja alla 14-aastased lapsed kaaluga 0,3,” selgitas Heinmaa.

Sissetulekuid arvutatakse netotasu pealt, kusjuures sissetulek ei ole vaid töötasu. “Sissetuleku hulka arvestatakse ka pensioni, saadud elatist, renti, dividende, saadud toetusi, sealhulgas lastetoetusi, väljamakseid pensionifondidest, hüvitised, näiteks tööõnnetuse hüvitisi, vanemahüvitisi, haigushüvitisi, töötuskindlustushüvitisi, kutsehaiguse hüvitisi ja nii edasi. Samuti võetakse arvesse ka toetused, mida makstakse regulaarselt, näiteks hooldajatoetust, lapsehooldustasu ia üksikvanema lapse toetust. Kvalifitseerumine sõltub seega kõigist sissetulekutest,” ütles Heinmaa.

Koos taotlusega peab esitama eluruumi energiatarbimist tõendavad dokumendid energia liigi kohta, mille kulude katteks toetust taotletakse. “Näiteks kui küsitakse toetust elektrikulude jaoks, tuleb esitada elektriarve, kust peavad olema tuvastatav tarbitud elektri kogus (kWh või MWh) ja elektrikulud kokku eurodes,” selgitas Heinmaa.

Seega teeb valitsus abi kättesaadavuse väga keeruliseks ja bürokraatlikuks ning tingimused karmiks – eesmärgiks on ilmselt see, et inimesed loobuksid toetusi taotlemast. Valitsus saab aga öelda, et nemad ju pakkusid abi, aga ju siis inimesed ise ei tahtnud.