Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsus kavandab juba järgmist rünnakut laste ja perede vastu

-
28.11.2023
Peagi jäävad nukudki orvuks, sest reformierakondlikusse Eestisse lihtsalt lapsi ei sünni.
© Scanpix

Olukorras, kus sündimus Eestis aina langeb, korraldavad Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid juba uusi rünnakuid perede ja laste vastu, kärpides neilt veelgi rohkem raha.

ERR vahendab: “Peaminister Kaja Kallas ei lükanud tagasi väidet, et poliitikaringkondades arutatakse riigieelarve raskuste tõttu ka vanemahüvitise maksmise perioodi lühendamist. Kallas ütles teisipäeval Vikerraadio saates “Stuudios on peaminister”, et valitsus vaatab üle kogu peretoetuste süsteemi.

Saatejuhi palvele kommenteerida reedese Õhtulehe artiklis ilmunud väidet, justkui räägivad poliitikud kokkuhoiukohana ka vanemahüvituste vähendamisest 18 kuult 12 kuule ja küsimusele, kas eelarves on vanemahüvitis kärpekohana töös või tegemist on püha asjaga, vastas Kallas: “Meil on järgmine aasta ette nähtud eelarverevisjon, millega me alustame kolmes ministeeriumis: majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, sotsiaalministeeriumis ja rahandusministeeriumis, ehk siis need on kohad, kus on kõige rohkem toetusi.””

Paralleelselt maksutõusudega kavandab Kaja Kallas seega ka toetuste kärpimist, mis tähendab vaesuse kasvu ning seda eriti paljulasteliste perede seas.

ERR jätkab: “Kallas ei nõustunud intervjuus ka Eesti Panga hinnanguga, et reaalpalk jõuab kriisieelse tasemeni alles 2025–2026.”

Seega siis on Eesti Panga spetsialistid peaministri arvates rumalamad kui on Kaja “Elektrimolekul” Kallas.

Aga peaministri upsakusel pole piire. Postimehele intervjuu andnud Kaja Kallas vastas küsimusele, kas ta Euroopa Parlamenti kandideerib, järgmiselt: “Ütlen ausalt: olen pidanud tegema nii palju raskeid ja ebapopulaarseid otsuseid, et tahaks ära oodata, kui hakkavad tulema nende otsuste viljad. Praegu on nii, et mina saan otsuste eest peksa, aga kui tänu praegustele otsustele hakkab paremaks minema, siis keegi teine saab särada.”

Praegu tundub küll, et mingit säramist ei tule kunagi – ilmselt seetõttu ei tahtnud keegi ka kandideerida Kaja Kallase kõrval uueks Reformierakonna juhiks, kuigi juhatusse valimisel antud häälte järgi olid Pevkur ja Michal temast üle ning kolmandik saadikuid Kallast erakonna etteotsa ei tahtnudki. Reformierakonna “vanad kalad” usuvad ilmselt, et see “sära” tuleb sedavõrd tuhm, et las fiasko ajal ollagi praegune peaminister Jaan Tatika nimelist auraha vastu võtmas.

Uued Uudised