Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase välja pakutud natslikud ideed tunnistati lõpuks “kollektiivseteks”

-
15.10.2021
Reformierakond sooviks mittevaktsineeritud teistest eraldada, nagu tegid seda natsid. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Eesti Rahvusringhääling uuris seda, kes andis valitsusele nõu palju kõneainet tekitanud karmide ja vastuoluliste koroonapiirangute kehtestamiseks, kuid valitsuse kommunikatsioonibüroo pole suutnud kaks päeva konkreetselt vastata, milline ekspertrühm ja kes konkreetselt need välja käis.

ERR vahendab, et teisipäeval rääkis peaminister ideedest lükata mittevaktsineeritud inimesed plaanilise ravi järjekorras tahapoole või nõuda mittevaktsineeritutelt sisse ravikulud. Päev hiljem mahendas peaminister väljaöeldut, märkides, et loetles “ettepanekuid, mille on ekspertrühm meile teinud”.

Kommunikatsioonijuht Liis Velsker jagab nüüd segaseid seletusi, ekspertrühmade liikmed, näiteks teadusnõukojast, on ERR-ile öelnud, et nemad selliseid variante pole välja pakkunud, ning lõpuks teatas Velsker, et idee olevat olnud riigikantselei, erinevate ametiasutuste ja -isikute poolt “kollektiivne”.

Meenub, et esmalt tegi natslikku ettepaneku inimeste ravijärjekordades tagasipoole lükkamise kohta Reformierakonna “eetik” Margit Sutrop, seega oravapartei Goebbels.