Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja “Zahharova” Kallas oli infotunnis taas valede ja vassimiste lainel

-
24.05.2023
Kaja kallase valed on legendiks saanud.
© Erakogu

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis vassis ja valetas peaminister Kaja Kallas tavapäraselt, justkui tõestamaks kolumnist Ivan Makarovi väidet, et valitsusjuht sarnaneb üha enam Vene presidendi kõneisiku Maria Zahharovaga. Algas kõik EKRE saadiku Helle-Moonika Helme küsimusest Slava Ukraini skandaali kohta.

“Teatavasti oli MTÜ Slava Ukraini kahtlastest tegemistest info olemas juba eelmisel aastal. Kindlasti oli see olemas ka enne valimisi, see on nüüdseks juba kõigile selge. Ja praeguseks on selge, et ka Reformierakonnal oli see info olemas, sest Annika Arras, kes on olnud Reformierakonna pikaaegne kampaaniajuht, hoiatas juba eelmisel aastal, et tegemist võib olla mahhinatsiooniga, ja keegi lihtsalt lihtsalt ei reageerinud.

Kõik see asi on jällegi meediast läbi käinud. Ma loodan, et peaminister on leidnud aega ka meediat lugeda. Aga ma tuleksin tagasi selle pressikonverentsi juurde, kus tegelikult kogu see asi suuremalt lahti läks, ja mina väidan, et kui Ukraina ei oleks seda asja hakanud uurima, siis siin Eestis valitseks praegu ikka kõrvulukustav vaikus.

Te mäletate, kuidas te ütlesite Ukrainas pressikonverentsil Zelenskõile, kui ajakirjanik küsis Slava Ukraini kahtlase tegevuse kohta: “Räägime sellest hiljem, ma selgitan.” Ma tahtsingi küsida, kas teie teadsite sellest. Kas jah või ei? Ja kes olid need kaks reformierakondlast, kellele Annika Arras siis helistas ja selle info edasi andis? Ja mida te tahtsite Zelenskõile öelda, kuidas te tahtsite seda kõike selgitada, millised ettepanekud teha?

Siinkohal tuleb Zelenskõile küll au anda, et ta ei jätnud seda ebameeldivat teemat pressikal pooleli, kuigi te seda võimalust talle pakkusite, hakkasite seal heietama mingist seitsmest punktist, Ukraina Euroopa Liitu astumise tingimustes, mida on vaja täita, ja nii edasi, ja nii edasi. Zelenskõi seda teie pakkumist vastu ei võtnud, seda asja nagu vaiba alla lükata, vaid võttis selle jõuliselt esile ja hakkas seda asja uurima, tänu millele me olemegi praegu Eestis selles olukorras, et see asi on sellise selgeksrääkimise äärel.  Esitasin teile küsimused ja palun vastake neile,” rääkis Helle-Moonika Helme.

Kaja Kallas hajutas vastutuse laiali ja väitis tavapäraseslt, et kõike pidavat selgitama juurdlus. “Ei, mina ei teadnud enne valimisi. Teiseks, meil on võimude lahusus, meil on õigusriik, see tähendab, et kõikide seadusvastaste tegevuste uurimistega tegelevad meil vastavad institutsioonid, nagu Kaitsepolitseiamet, politsei, prokuratuur. Valitsusliikmed ja valitsusjuht sellesse ei sekku. Kellele on saatnud Annika Arras sõnumeid, te peate küsima Annika Arrase käest, minul sellist informatsiooni ei ole.”

Ehk siis ei tea peaminister ka oma erakonnas toimuvast midagi. Ilmselt siis ka riigis aset leidvast.

Helle-Moonika Helme jätkas: “Ma tulen ikkagi selle istungi läbiviimise korra kohta, kus võiks tõtt rääkida. Kaitsepolitsei muuseas teadis sellest juba veebruari alguses ja Kaitsepolitsei ülesanne on informeerida peaministrit eriti, kui see puudutab teemat, mis on niivõrd sensitiivne. Kui te kogu aeg räägite, et Ukraina võitleb meie eest ja kõik, ja kui need rahad, mis pandi vasakule, ei läinud Ukraina võitlejate teenistusse, siis te pidite sellest teadma. Ja kui te väidate, et te ei teadnud, ja see tuleb kunagi välja, et te tegelikult teadsite, siis palju õnne teile.”

EKRE saadiku küsimuse osa infotunnis aga kõlas nii (ja jäi peaministri poolt konkreetse vastuseta:

“Te enne valetasite keskerakondlastele vastates, et justkui kellegi teise süül kasvas riigieelarve puudujääk. Tänases meedias on Enn Veskimäe intervjuu, kus ta väga sõnaselgelt ütleb, et ta juba aasta aega tagasi pani teile südamele, et valitsus peab ülikõrgete energiahindade all ettevõtete olukorda leevendama, aga teie ei teinud midagi ja majanduslanguse tõttu kasvas riigieelarve puudujääk 1,7 miljardini. Nii et te ise oletegi süüdi.

Ja ta hoiatas ka, et tulevad koondamised, ettevõtete sulgemised ja pankrotid, ja nüüd me olemegi täpselt selles olukorras. Ja see miinus ei saanud tulla uutest peretoetustest ega kaitsekulutuste tõusust, see tuli majanduslangusest ja see on teie valitsuse küündimatu tegevuse ja rumalate otsuste tulemus. Ja nüüd peavad siis teie rumaluse Eesti inimesed kinni maksma.

Te olete käivitanud tohutu maksuralli. Niigi kriisis inimesed ja ettevõtted saavad tõelise maksutsunami selga. Ja mis me kuulsime, eile käis siin IMF-i esindaja ja ütles otse: liiga vähe, veel liiga aeglaselt veel. IMF soovitab mõned maksutõusud veel ettepoole tuua, kaotada kodualuse maa maksuvabastus kiirelt, maamaksu tõusule seatud ülemmäär kiirelt ära, kiirelt ka automaks kehtestada ja välja on käidud isegi uus skeem, GPS-i põhine automaks. Mina ütlen, et see paraku on küll ebaseaduslik jälitustegevus ja me keegi seda ei taha ja sellega ei tohi nõus olla, eriti olukorras, kus teie valitsus tahab siin diktatuuri kehtestada.

Ma küsingi: kelle huvides te üldse tegutsete? Kas teie tööandja on Eesti rahvas või on teie tööandja mingisugune IMF või kes? Tegelikult me näeme, et Eestis läheb olukord kõigil järjest-järjest raskemaks, ja te järjekindlalt ja jonnakalt sõidate seda rada, mida te olete ette võtnud. Lihtsalt Eesti inimesed küsivad, miks te seda teete?”

Allikas: Riigikogu stenogrammid