Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kaks aastat Goebbelsi, üks aasta Hitleri pildi eest

-
19.12.2021
Kirill Milleri maal

Venemaa Tomski oblasti kohus mõistis kohalikule 20-aastasele elanikule Sergei Sahharovile kaks aastat vabadusekaotust tingimisi ja 200 000 rubla trahvi natsismi rehabiliteerimise kriminaalasja raames.

Nii 2020. kui ka 2021. aasta mais avaldas mees „surematu polgu“ portaalis nõukogude sõjakangelaste portreede kõrval saksa propagandaminister Jozeph Goebbelssi pildi. Sahharov tunnistas oma süüd ja kahetses, tema kodus oli teostatud läbiotsimine ja konfiskeeritud isiklikud kompuutrid ning telefonid.

Tomsk on eestlaste jaoks selle poolest tähelepanuväärne linn, et sealt tuli meie juurde elama kunagine kõrge linnametnik Andrei Kuzitškin, kolumnist ja Eesti presidentide lemmik.

Mais teatas Venemaa juurdluskomitee mitme kriminaalasja uurimisest, mis olid seotud natsikurjategijate portreede sokutamisest „surematu polgu“ galeriisse sõjaveteranide kõrvale. 2020. aastal karistati Uljanovski oblasti ja Tatarstani elanikke aastase tingimisi vabadusekaotuse ja 120 000 rubla suuruse trahviga Hitleri foto avaldamise eest „surematu polgu“ ametlikul saidil.

„Surematu polguga“ on selline asi, et ta võib defileerida Tallinnas ja juba kümneid kordi piketeerida Vabaduse väljakul (viimati 17. detsembril), samas kui „surematu sonderkommando“ jalutuskäiku Punasel väljakul oleks raske ette kujutada.

Ivan Makarov