Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaks kolmandikku inimestest leiab, et Kaja Kallas peab tagasi astuma. Tema jätkamist toetab oma leer

-
29.08.2023
Kaja Kallase tagasiastumist nõuti juba siis, kui elektrihind lakke kargas
© UU

Norstat Eesti läbiviidud värskest küsitlusest selgub, et 66 protsendi ehk kahe kolmandiku vastajate arvates peaks peaminister Kaja Kallas tagasi astuma.

Eelmise nädala kolmapäeval ilmusid meedias uudised sellest, et peaministri abikaasa logistikaettevõte on pärast Ukraina sõja puhkemist jätkanud vedusid Venemaale. Küsitluse tellinud MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut küsis, milline on nende seisukoht Kaja Kallase jätkamise osas peaministrina.

Vastajatelt küsiti kas teie arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma? 29 protsenti vastas „ei“ või „pigem ei“, 66 protsenti vastas „pigem jah“ või „jah“ ning 5 protsenti ütles „ei oska öelda“.

Erakondliku eelistuse järgi peab Kaja Kallase tagasiastumist vajalikuks 99,5 protsenti EKRE toetajatest, 93 protsenti Keskerakonna toetajatest, 85 protsenti Isamaa toetajatest ning 55 protsenti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetajatest. Eesti 200 toetajatest arvab 48 protsenti, et peaminister peaks tagasi astuma ning 47 protsenti, et mitte. Reformierakonna toetajatest aga arvab 82 protsenti, et ta peaks ametis jätkama ning 14 protsenti, et ta peaks tagasi astuma.

Lisaks paluti vastajatel anda hinnang veel mitmele peaministri abikaasa Vene äri skandaaliga seotud küsimusele. 80 protsenti vastajatest arvab, et praegusel hetkel ei ole Eesti ettevõtetel moraalne Venemaal tegutseda. 69 protsenti vastajatest arvab, et peaminister peaks avalikustama, milleks ta andis oma abikaasa ettevõttele laenu.

Kahes küsimuses eristuvad teistest Reformierakonna toetajad, kellest 25 protsenti ei usu, et Kaja Kallas polnud teadlik oma abikaasa Venemaaga seotud äritegevusest ning 49 protsendi arvates ei peaks peaminister avalikustama, milleks ta andis oma abikaasa ettevõttele laenu.

Norstati küsitlus viidi läbi esmaspäevast teisipäevani läbi veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat. (BNS)