Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaljulaid jäi praamiõnnetuse tõttu oma puhkusereisiga vahele

-
22.07.2021
Kersti Kaljulaid koos meeskonnaliikmega praamil
© Lugeja foto

President Kersti Kajulaidile näib suvine Saaremaa meeldivat. Kui kunagi jäi ta praamil „Orisaare seeneliseks“ maskeerunult silma Hannes Võrnole, siis nüüd poleks keegi tema puhkusest teadagi saanud, kui… praam poleks sadamakaid ramminud ja presidenti sõidutanud autot vigastanud.

Eile pärastlõunal Kuivastu sadamas toimunud intsident viis „Tõlli“ omanikfirma esindaja sõnul tüürimehe ja kapteni šokki. Oli ka põhjust, sest kuidas seda intsidenti oma ülemustele ja riigipeale seletada. Loomulikult asuti asja koheselt ka uurima, et kas tegu on inimliku vea või tehnilise rikkega.

Kokkupõrkes said viga nii sadamakai, praam ise kui ka selle pardal olnud autod.

Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe kinnitas Delfile, et sadamat ramminud praami pardal viibis ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Linnamäe märkis, et praami peal viibinud isikud on teatavasti kõik terved, sealhulgas ka president. Küll aga märkis presidendi nõunik, et riigipea auto sai mingisuguse väiksema vigastuse.

President oli teel Saaremaale mitteametlikel põhjustel. “Mingisuguseid ametlikke kohtumisi lähipäevil Saaremaal pole. Inimene peab vahepeal puhkama ka,” sõnas Linnamäe.

Kaljulaidil pole ka laevasõiduga enne vedanud. Kunagi oli ta teel Soome kimpus tormise merega. See oli märtsis 2017. kui ta tegi oma esimese riigivisiidi ja teda saatnud delegatsioonis oli nii neid, kes pidasid vapralt vastu, aga õnnetuid, kes pidid merehaigust kannatama. Ühesõnaga – asjad lendasid ja inimesed oksendasid.

Laeva kapten Ain Aksalu hindas tuule kiiruse 23-28 m/s Soome lahe kohalikuks tormiks.