Kaljulaidik propaganda jätkub isegi Vabadussõja vaherahu kehtimise alguse aastapäeval

Eesti,
- Updated
©UU
Eestlased pole läbi ajaloo oma riigi eest selle pärast sõdinud, et seda maad mistahes ilmakandist tulnutega jagada. Pilt on illustratiivne.

On juba loomulik, et president Kaljulaid ei suuda üheski pidupäevakõnes vasakliberaalse ajupesuta hakkama saada.

BNS vahendab presidendi sõnu: “Sest ka Eesti iseseisvusmanifest algas pöördumisega kõigi Eestimaa rahvaste poole ning lubas võrdset kohtlemist kõigile kodanikele rahvusest, usutunnistusest või poliitilisest ilmavaatest hoolimata.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President Kaljulaidi ajal ongi esikohal võrdsuse moment nii Põhiseaduse kui ka Iseseisvusmanifestis, küll aga ei taha ta kunagi meenutada Põhiseaduse preambuli sõnu rahvusriigist ja eesti rahva kestmisest.

Nii Iseseisvusmanifestis kui ka Põhiseaduses lubati võrdset kohtlemist ikkagi neile venelastele, rannarootslastele, baltisakslastele, ingerlastele ja teistele, kes tulevad kaasa Eesti rahvusriigi loomisega ja tahavad uue riigi kodanikeks saada.

Kaljulaidi loogika järgi oleks Eesti pidanud kõik õigused ka Vene kodusõja järel siia jäänud valgekaartliku Loodearmee sõjameestele, aga seda ta ei teinud.

Iseseisvusmanifestis oli võrdsete õiguste jutt pigem deklaratiivne. “Poliitilisest ilmavaatest hoolimata…” ei saanud kuidagi töötada ei Saaremaa ülestõusu ega 1924. aasta kommunistide detsembrimässu järel.

President Kaljulaid kasutab Põhiseadust ja Iseseisvusmanifesti ära tänapäevases vasakliberaalses kontekstis, surudes peale seisukohta, nagu oleks Eesti riigi loojad andnud need õigused ka täna siia saabuvatele aafriklastele, moslemitele ja suurvene šovinistidele.

Võrdset kohtlemine rahvusest, usutunnistusest või poliitilisest ilmavaatest hoolimata kehtib esiteks siiski riigi kodanikele, mitte igale suvalisele saabujale. President aga on tuntud eestluse laialijagajana, kes soovib luua mitte rahvus-, vaid kodanikupõhist riiki, mis tähendab võõraste siialubamist, neile kodanikustaatuse kiiret andmist ja seejärel saaks ka neegrit eestlasega igati võrdsustada – ainult et siis poleks Eesti enam põhiseadusjärgne rahvusriik eesti keele ja kultuuri hoidmiseks.

Eesti president peab alati esiplaanile seadma ühe lausekatke Põhiseaduse preambulist: “…mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade” – Kaljulaid aga seda ei tee, vaid võrdsustab alati eestlased võõrastega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused