Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaljurand siiski kandideerib presidendiks ja astub välisministri ametist tagasi

09.09.2016
UKRAINA VÄLISMINISTRI VISIIT EESTISSE

Marina Kaljurand teatas täna reedel 9. septembril, et siiski kandideerib presidendiks ning astub seetõttu ka välisministri ametist tagasi.

“Marina Kaljurand teavitas mind oma otsusest presidendiks kandideerida täna [reede] varahommikul. Kuigi võib eeldada, et mitme sarnase maailmavaatega kandidaadi korral vähenevad mõlema võimalused, on presidendiks kandideerimine Kaljuranna isiklik otsus ning põhiseaduslik õigus,” ütles peaminister Taavi Rõivas valitsuse pressiesindaja vahendusel.

“Reformierakond toetab valimiskogus Siim Kallase kandidatuuri, aga on selge, et valituks osutumiseks peab Kallas saama toetust ka teistelt erakondadelt. Me ei vali presidenti mitte Reformierakonnale vaid Eesti Vabariigile ning lõpptulemus sõltub lisaks erakondade otsustele paljuski ka valijameeste isiklikest eelistustest,” sõnas Rõivas.

“Marina Kaljurand avaldas soovi seoses kandideerimisega lahkuda välisministri ametist, kuid mina seda vajalikuks ei pea ja palusin tal rahulikult järele mõelda. Vajadus südamega tööd tegeva välisministri järele ei kao kuhugi ka peale 24. septembrit,” sõnas peaminister.

BNS