Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kalle Grünthal: Valitsus valetab rahvale! 30 pagulase asemel tahetakse Afganistanist Eestisse tuua kordades rohkem inimesi

-
20.08.2021
Kabul
© Scanpix

20. august on Eesti rahva pidupäev. Taasiseseisvumisepäev. Aga ometi on Riigikogu Euroopa Liidu Asjade komisjon sunnitud sellel päeval kell 9 erakorraliselt kogunema, otsustamaks, kas kiita heaks või mitte, järjekordne Vabariigi Valitsuse otsus.

Selleks päevaks on Kaja Kallase poolt juhitav valitsus valmistanud Eesti rahvale omamoodi „kingituse“. Nimelt otsustas Vabariigi Valitsuse 19. augusti istungil, et seoses rahvusvaheliste vägede väljatoomisega Afganistanist ja Talibani võimuletulekuga, mis on järsult muutnud Afganistanis julgeolekuolukorda, ümber asustada või ümber paigutada Afganistanist Eestisse 2021. aastal kuni 30 rahvusvahelist kaitset vajavat inimest.

Aga nagu on juba tavaks saanud, ei räägi praegune valitsus jällegi rahvale tegelikku tõde. Ei suuda lihtsalt ära imestada, kuidas neljapäevasel pressikonverentsil Kaja Kallas siirate silmadega sõna otseses mõttes suutis rahvale näkku valetada: „Vastu võetakse vaid kuni 30 inimest“.

Tegelikkuses on aga asi hoopis teistsugune ning kaugel sellest muinasjutust, mida meile rahustuseks räägitakse. Tõelised faktid valitsuse otsuses on aga teistsugused. Vastuvõtmise kava on järgmine:

1) kuni 5 isikut ja nende vahetut pereliiget, kes on töötanud NATO heaks,
2) kuni 5 isikut ja nende vahetut pereliiget, kes on töötanud Euroopa Liidu heaks,
3) kuni 20 isikut ja nende vahetut pereliiget, kes on töötanud Afganistanis koos Eesti organisatsioonidega ja aidanud ellu viia Eesti välispoliitilisi eesmärke Afganistanis.

Eelmärgitud otsus tähendab aga seda, et tegelik vastuvõetavate inimeste arv on kordades suurem ning sõnast „kuni“ pole enam haisugi järel.

Millest selline järeldus? Loodan, et panite tähele, et valitsuse otsus on sisustatud lisaks isikute arvuga 5 või 20, ka sõnapaariga „vahetu pereliige“. Mida aga tähendab vahetu pereliige, ei ole võimalik otsusest välja lugeda.

Olgu, võtame siis aluseks viimased demograafilised andmed. Afganistani perekonnas on laste arv naise kohta keskmiselt kaheksa last. Korrutame laste arvu vastuvõetavate isiku arvuga 30 saame teada, et vastuvõetaval isikul on keskmiselt kaheksa venda või õde ning tulemuseks seega 240 vahetut pereliiget. Ka vendadel ja õdedel ja vastuvõetaval isikul kokku on ju samuti lapsed. 240 korrutada kaheksaga, lisandub veel juurde 1920 vahetut pereliiget. Kokku 2160 vahetut pereliiget.

Igas peres on ka lisaks vastuvõetavale isikule veel isa ja ema. Aga siis on veel vanaemad ja vanaisad. Lisaks onud ja tädid jne, kellel on samuti omad pereliikmed, kuid keda võiks samuti liigitada vahetute pereliikmete alla. Ja uskuge mind, vastuvõetavad isikud suudavad seda kindlasti tõestada. Jätan edaspidised arvutused tegemata, sest numbrid lähevad kätte juba väga hulluks.

Mis on aga asja puänt. Järjekordne näide sellest, et Kaja Kallase poolt juhitava valitsuse sõnumeid otsuste kohta ei tohi uskuda, sest need on lihtsalt tahtlikult valelikud.

Riigikogu komisjoni töös osalevad EKRE saadikud üritavad otsuse heakskiitmist ja migratsioonipumba käivitamist takistada, aga kas see õnnestub, on veel teadmata.

Kalle Grünthal,
Riigikogu liige