Kalle Muuli jäi pagulaste vastuvõttu peatamist nõudva EKRE eelnõu osas kidakeelseks

FotorCreated

Pagulaste vastuvõtmist peatama kutsunud riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni liige Kalle Muuli ei kiirusta Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) samasisulist eelnõud toetama, märkides, et pole jõudnud sellega tutvuda.

“Kui ükskord eelnõud arutama hakkame, eks siis ka uurin, mis seal täpselt kirjas on ja millise mõjuga see on,” vastas Muuli esmaspäeva õhtul BNS-i küsimusele EKRE eelnõu võimaliku toetamise kohta, märkides, et esimese lugemisele tuleb see eelnõu tõenäoliselt alles mitme nädala pärast.

EKRE fraktsioon esitas esmaspäeval riigikogule eelnõu, et peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis. Eelnõu üle andnud fraktsiooni liikme Jaak Madisoni sõnul on kavandatud poolest tuhandest pagulasest praeguseks Eestisse jõudnud sadakond, kuid vaatamata väidetavale põhjalikule taustakontrollile on pagulasperedes vähese ajaga toimunud kaks võigast kuriteoepisoodi.

“Ma ei ole seda eelnõu lugenud ja ei tea, mis seal kirjas on,” jäi Muuli kidakeelseks. “Ainult kuulsin täna saalis, kuidas see üle anti. Ja ma ei tea ka, millisena see komisjonist kunagi saali hääletusele jõuab. Ma ei otsusta ühegi eelnõu toetamist enne, kui olen sellega põhjalikult tutvunud ja seda analüüsinud. Saatan peitub tihti detailides. Nii et ei oska veel öelda.”

Muuli kirjutas 13. märtsil Postimehes, et pagulaste vastuvõtmine Eestisse tuleb vähemalt ajutiselt peatada, kuna jõhkrad kuriteod kahes Eestisse ümber paigutatud pagulasperes näitavad, et politsei eelnev taustakontroll ei toimi piisavalt hästi.

BNS-UU

FOTO: Scanpix/EKRE

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Kalle Muuli jäi pagulaste vastuvõttu peatamist nõudva EKRE eelnõu osas kidakeelseks

  1. Avatar
    Andres Leet kirjutas:

    Kuidas see nüüd kõlaski “Saatan peitub tihti detailides. Nii et ei oska veel öelda.”…..Loomulikult sm Muuli, eelnõu esitas ju EKRE fraktsioon, oleks seda teinud Isamaa Reeturite Liit, siis ei oleks nagu probleeme tekkinud, ei peaks isegi eelnõud läbi lugema, kohe oleks toetava hääle andnud, see on paraku fakt, sm Muuli (Tuulelipp)!
    Ja noh….vaadake seda intervjuud ja te saate natuke huumorit..http://www.err.ee/585191/tsahkna-ettepanekul-kutsub-irl-kokku-suurkogu.

Kommenteerimine on suletud