Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Käpardlik tegutsemine koroonakriisis ajas valitsuse tülli: riigikontroll nahutab Kallast, Kallas suges Kiike

-
27.07.2021
Läbikukkunud Kaja Kallas
© Uued Uudised

Kaja Kallas (Reformierakond) oli sunnitud oma viis päeva kestnud puhkuse katkestama, sest tema juhitav valitsus on koroonaviirusega võitluses tõsiselt alla jäänud. Vaktsineerimisplaani pole.

Kallas tunnistas oma sotsiaalmeediapostituses, et Riigikontrolli analüüs kriisi juhtimise kohta koroonaviiruse teise laine ajal tõestas must-valgel tõsised probleemid vaktsineerimise korralduses.

Riigikontroll nendib, et meie ladudes seisab tuhandeid kasutamata vaktsiine – nädala taguse seisuga koguni üle 170 000 doosi Pfizeri ja Moderna vaktsiini. Samal ajal on üle Eesti sadu tuhandeid inimesi, kes tahavad ja vajavad vaktsiini, kuid mingil põhjusel pole seda saanud.

Kohe alguses valitsust juhtima asudes, tegi Kallas mitu viga järjest, kuid on semi lükanud süü järjekindlalt eelmise valitsuse peale.

Nüüd on ta sunnitud tunnistama, et vaktsineerimise korraldus on varemgi tekitanud tõsiseid küsimusi ning lõpuks – pärast poolt aastat valitsuse juhtimist – sihib kriitikanooli terviseminister Tanel Kiige (Keskerakond) suunas.

Näib, et koos koroona levimisega on kannatada saanud ka valitsuse tervis, millele lisavad veelgi pingeid lähenevad presidendi ja kohalike omavalitsuste valimised.

„Täna, Riigikontrolli analüüsi valguses nõudsin kahetunnise kohtumise käigus vaktsineerimise eest vastutavalt tervise- ja tööministrilt Tanel Kiigelt sisulisi vastuseid ja konkreetseid tähtaegu, mil probleemid saavad lahendatud,“ kirjutas avalikkuse eest pikalt kadunud olnud Kallas talle omaselt sotsiaalmeedias.

Terviseminister Tanel Kiik vaidles vastu ning vastas riigikontrollilt ja Kaja Kallaselt tulnud kriitikale vaktsineerimisplaanist puuduvate vahe-eesmärkide kohta, et neid ei peagi plaanis olema, kuna sellega tegeleb jooksvalt vaktsineerimise töörühm.

Riigikogu keskfraktsiooni juht Jaanus Karilaid tõttas ruttu oma parteikaaslast kaitsma: “Kaja Kallas katkestas puhkuse asjata. Alles ta ennustas suvele kadu, õnneks ta eksis. Nüüd loodab Kaja kiirtalgu korras end rakendada vaktsineerimisprotsessi ette. Ka siin ta eksib,” kirjutab Karilaid sotsiaalmeedias. “See töö on kollegiaalne ja kõiki tõrkeid saab tegelikult lahendada kabinetiistungil. Tänased kitsaskohad ei saa olla peaminist