Kapo teeb Krachtiga seoses vastuolulisi käike: advokaat ei pea tõkendit õigusriigile kohaseks

Eesti,
- Updated
Meeleavaldajad kapo maja ees

Tänasel pressikonverentsil ütles vandeadvokaat Oliver Nääs, et kaitsepolitsei kehtestas korruptsioonikuritegudes kahtlustatavale Kersti Krachtile pärast tema vahi alt vabastamist ootamatult elukohast lahkumise keelu. Selle tõkendi kavatseb ta vaidlustada.

“Kapo kehtestas elukohast lahkumise keelu üheks aastaks. Kodust ei või lahkuda rohkem kui kolmeks ööpäevaks. Seda põhjendatakse sellega, et Kracht võiks minna pakku,” nentis Nääs.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meie jaoks oli see üllatav, sest prokuratuur ei ole kunagi väitnud, et Kracht oleks menetlusest kõrvale hoidnud. Selliseid väiteid hakati esitama nüüd, kui ta vahi alt vabastati. Viimased kuu aega on prokuratuur väitnud, et Kracht on sisuliselt varatu, samas on asutud levitama väiteid, et tal on võimalus alustada uut elu välismaal. See on vastuolus,” ütles Nääs ajakirjanikele.

Nääsi sõnul peavad kriminaalmenetluses kõik tõkendid olema põhjendatud ja vajalikud, mitte sellepärast, et neid on võimalik rakendada. “Sellised arengud ei ole okei ega õigusriiklikult normaalsed,” kinnitas Nääs.

Nääsi sõnul kavatseb ta selle tõkendis samuti kohtus vaidlustada. “See on põhimõtteline küsimus ja usun, et see on ka Kersti Krachti jaoks üsna põhimõtteline küsimus,” lisas Nääs.

12. jaanuaril pidasid kaitsepolitsei töötajad Porto Franco kinnisvaraarendusega seotud võimalikes korruptsioonikuritegudes kahtlustatavatena teiste seas kinni suurettevõtja Hillar Tederi ja Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile ja juriidilise isikuna Keskerakonnale.

Hillar Tederit ja Mihhail Korbi kahtlustustakse mõjuvõimuga kauplemises. Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Hillar Teder annetab Eesti Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuse valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Mihhail Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele. Kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises on juriidilise isikuna saanud ka Keskerakond.

Kersti Krachti vastu esitatud süüdistustest on järgi jäänud vaid kaks episoodi, millest kumbagi ei võta Kracht omaks.

14. jaanuaril andis maakohus loa võtta Teder ja Kracht esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla.

16. veebruaril otsustas Tallinna ringkonnakohus Krachti viivitamatult vabastada, Teder vabastati elektroonilise valve alla, kuid alles kohtumääruse jõustumisel 15 päeva pärast.

 

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused