Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

KAPO: Toompea protestide taga ei ole Kremli karvast kätt

12.04.2021
Kui võtta aluseks Holger Kiige lugu ERR-is, suunduvad need eriüksuslased Kaja Kallase poolt kokku kutsutud avalikule arutelule.
© UU

Ehkki ajakirjandus ja mõned poliitikud on püüdnud levitada muljet, et piirangutevastaste protestiaktsioonide taga on Kremli käsilased, kaitsepolitsei midagi sellist pole täheldanud. Kapo peadirektor Arnold Sinisalu ütles pressikonverentsil, et praeguste Toompeal ja Vabaduse väljakul toimuvate protestide korraldajate seas ei paista Kremliga seotud isikuid.

“Ei maksa näha seal Venemaa karvast kätt. Seal on väga palju erinevaid inimesi. Inimesed avaldavad meelt, see on nende põhiseaduslik õigus,” lausus Sinisalu kapo aastaraamatu tutvustamise pressikonverentsil.

Teiste seas räägib sotsiaaldemokraadist Riigikogu liige Jaak Juske täna Delfile, et nende meelavalduste taga paistavad „Kremli ja EKRE kõrvad“.

Need mõlemad väited on valed, sest kogu see protestiliikumine on puhtalt rahvaalgatuslik.

Tallinnas on peaaegu kaks nädalat peamiselt Riigikogu ees avaldatud rahumeelselt meelt nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise vastu. Nädalavahetusel piirati aga Toompea lossi esine plats piiretega, suurendatud on oluliselt politseijõude ning kinni on peetud mitmeid inimesi.