Kapo uurib Eesti kodanikust naise võimalikke sidemeid äärmuslastega

Eesti,
- Updated
INDIA-KASHMIR-RELIGION-ISLAM

Kaitsepolitsei (kapo) alustas tänavu talvel kriminaalmenetlust selgitamaks Eestis elanud naise võimalike sidemeid islamiäärmuslastega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ajalehe andmetel on kriminaalasja keskmes Eesti kodanik Amira Akperova, kes on praeguseks lahkunud Eestist Inglismaale Londonisse. Akperova elukaaslase, Jamaica päritolu Anthony väitel uskuvat kapo, et tema naine müüb Eesti kodanikust islamiusku naist ISIS-ele. Samas Akperova ise eitab seda, kinnitades, et tema äärmuslusele viitavaid laused sotsiaalmeedias on kontekstist välja rebitud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„98 protsenti minu perekonnast on kristlased. Miks peaksin tahtma süütuid inimesi tappa?” küsib ta. Ta väidab, et Suurbritannia politsei on temasse suhtunud palju korrektsemalt ja vabastanud ta kõigist süüdistustest.

Prokuratuur kinnitas Eesti Päevalehele, et vastab tõele, et veebruaris on algatatud kriminaalasi karistusseadustiku terrorismi toetamist käsitleva paragrahvi alusel. “Nimetatud isikud on kontakteerunud kaitsepolitseiga ja andnud selgitusi. Kuna aga nemad ja veel mitu kriminaalmenetlusega seotud inimest ei viibi Eestis ning olid uurimise alustamise ajaks Eestist lahkunud, pole neid üle kuulatud. Kahtlustust ei ole kellelegi esitatud. Samuti pole kedagi kuulutatud tagaotsitavaks ega ole olnud ka vajadust rakendada vabadust piiravaid sunnimeetmeid,” seisab prokuratuuri vastuses.

BNS

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused