Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kapo uurib Eesti kodanikust naise võimalikke sidemeid äärmuslastega

22.09.2016
INDIA-KASHMIR-RELIGION-ISLAM

Kaitsepolitsei (kapo) alustas tänavu talvel kriminaalmenetlust selgitamaks Eestis elanud naise võimalike sidemeid islamiäärmuslastega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ajalehe andmetel on kriminaalasja keskmes Eesti kodanik Amira Akperova, kes on praeguseks lahkunud Eestist Inglismaale Londonisse. Akperova elukaaslase, Jamaica päritolu Anthony väitel uskuvat kapo, et tema naine müüb Eesti kodanikust islamiusku naist ISIS-ele. Samas Akperova ise eitab seda, kinnitades, et tema äärmuslusele viitavaid laused sotsiaalmeedias on kontekstist välja rebitud.

„98 protsenti minu perekonnast on kristlased. Miks peaksin tahtma süütuid inimesi tappa?” küsib ta. Ta väidab, et Suurbritannia politsei on temasse suhtunud palju korrektsemalt ja vabastanud ta kõigist süüdistustest.

Prokuratuur kinnitas Eesti Päevalehele, et vastab tõele, et veebruaris on algatatud kriminaalasi karistusseadustiku terrorismi toetamist käsitleva paragrahvi alusel. “Nimetatud isikud on kontakteerunud kaitsepolitseiga ja andnud selgitusi. Kuna aga nemad ja veel mitu kriminaalmenetlusega seotud inimest ei viibi Eestis ning olid uurimise alustamise ajaks Eestist lahkunud, pole neid üle kuulatud. Kahtlustust ei ole kellelegi esitatud. Samuti pole kedagi kuulutatud tagaotsitavaks ega ole olnud ka vajadust rakendada vabadust piiravaid sunnimeetmeid,” seisab prokuratuuri vastuses.

BNS

Foto: AFP