Karilaid: Läänemaal otsustab Savisaare saatuse leping Ühtse Venemaaga

Rubriik Eesti On
karilaid

Keskerakonna Läänemaa piirkonna eelistuse otsustavad parteijuhi kandidaadi suhtumine kooseluseaduse rakendusseadusesse, lepingusse Ühtse Venemaaga ja erakonna rahastamisse, sõnas piirkonna juht Jaanus Karilaid.

“Olen pannud nii paika, et erakond ei saa nendes kolmes küsimuses enam pead liiva alla enam peita,” ütles Karilaid kolmapäeval BNS-ile. Tema sõnul teeb piirkond otsuse Keskerakonna esimehe kandidaadi kohta 9. novembril.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Karilaiu sõnul ei saa Keskerakond kooseluseadust enam võtta nii, et see meisse ei puutu. “Kui eelmine riigikogu koosseis andis ühiskonnale ühe signaali, siis praegu on kaks varianti. Me kas tühistame kooseluseaduse või võtame vastu rakendussätted. Erakond peab siin olema väga selge sõnumiga,” lausus ta.

Teine asi on koostööleping Venemaa võimupartei Ühtse Venemaaga. “Läänemaa piirkond tegi juba aasta eest ettepaneku see tühistada, aga nüüd tahaksime väga selget seiukohavõttu, et kas see lõpetada või pikendada ja meie soovitame lõpetada. Ja ootame mõlemalt kandidaadilt selget seisukohta selles küsimuses,” lausus Karilaid.

Kolmas oluline teema on Karilaiu sõnul erakonna rahastamise küsimus. “Meie näeksime, et mingi osa raha läheks poliitikauuringutele ja ka piirkonnad saaksid rohkem raha. Et rahastamine poleks nii reklaamikeskne,” sõnas Läänemaa piirkonna esimees.

Karilaiu sõnul saadab piirkond enda kolm positsiooni Keskerakonna juhiks kandideerivatele Edgar Savisaarele ja Kadri Simsonile ja teeb vastuste põhjal valiku. “Meie jaoks on muutuste pakett ja erakonna arenemine tähtsam ja läbi selle teeme ka valiku,” lisas ta, märkides, et Läänemaal on nii Savisaare kui Simsoni toetajaid.

“Tahame poliitikat ka näha. Me ei korralda ju missivalimisi, kes on sümpaatsem ja kes ebasümpaatsem. Tahaksime näha visiooni. ja erakonna kongress ju ongi visioonide konkureerimiseks. See on omamoodi kandidaatide visiooni konkurss – kes näitab usutavamalt, et ta viib erakonda edasi,” lausus Karilaid.

Ta hoidus isikliku eelistuse nimetamisest, märkides, et soovib pärast 29. novembrit näha tugevamat erakonda. “Ootaks veidi nime välja ütlemisega, sest Läänemaa ja Saaremaa otsused on väga kaalukad,” lausus Karilaid.

Keskerakonna kongress valib parteile esimehe 29. novembril, kandideerivad praegune liider Edgar Savisaar ja erakonna aseesimees Kadri Simson.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused